Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyar vagyok. Semmi közöm...

Magyar vagyok. Semmi közöm semelyik másik külföldi országhoz. De ha mondjuk Romániában veszek valami kis utolsó Isten háta mögötti kis telket, kunyhót, valamit, akkor lehetne román rendszám az autómon?

Figyelt kérdés
Románia csak példa volt... A lényeg az, hogy ne magyar rendszámom legyen. Lehet nyersen hangzik, de az itteni helyzet miatt szégyellem, hogy magyar vagyok. Megmondom őszintén. Az érdekelne, hogy akkor is cseszegetnének-e a külföldi rendszám miatt, ha tényleg hivatalosan román lakcímhez lenne hozzárendelve.

2014. júl. 28. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
nem cseszegetnének, meg most már amúgy sem, változnak az idők
2014. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

De igen, meg van szabva, hogy külföldi rendszámmal mennyit lehet itt vezetni.

Ha itt koptatod az aszfaltot, fizess érte.

Ha nem tetszik az ország, lehet költözni máshová.

2014. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Annak az országnak a rendszáma kell ohgy az autódon legyen, ahol életvitelszerűen tartózkodsz.


A te példádal élve: ha az istenhátamögötti román faluban töltöd az év felét plusz egy napot, esetleg ott dolgozol - és erről van munkaszerződésed, akármid -, akkor román rendszámot KELL tenned az autódra. Ha csak van egy víkendházad, de Magyarisztánban élsz és dolgozol, akkor magar rendszám kell az autóra, ellenkező esetben bizony nagyon is cseszegetnek a rendőrök.


Én németországban élek, ergo német rendszám van az autómon. Magyarországon a rendőr ha megállít, tudnom kell igazolni, hogy én Németországban élek és dolgozok, ellenkező esetben ugrik a rendszám és fizethetem a sokszázezret...

2014. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy terveztem, hogy lakkcímkártyát is oda csináltatnék. Teehát mintha hivatalosan ott élnk, csak mégse. Így lehetséges? Sajnos ezt az országot még időbe telik míg végre itthagyhatom. Ez is terve van természetesen..
2014. júl. 28. 09:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Kevés. Amíg van állandó magyarországi lakcímed, addig kevés.
2014. júl. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a hivatalos verzió, amit előttem irtak.

Aztán a valóság az, hogy a kutya sem fogja megkérdezni és ellenőrizni (lehetetlen), hogy mennyi időt töltesz Magyarországon, és mennyit Romániában...

2014. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt gondolod te, mert humanitást és logikát feltételezel a rendőrről. Ő azonban a törvényt betű szerint nézi, és azt fogja kérni igazoltatáskor, hogy akkor legyél szíves igazolni, hogy jogosult vagy a külföldi rendszámú gépjármű vezetésére.
2014. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!