Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a hiba ha az ABS,...

Gixgix kérdése:

Mi lehet a hiba ha az ABS, ESP, fékbetét kopásjelző, kézifék lámpa kigyulladt?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám lenne egy Audi A6 2.0 tdivel (2005), hogy az indulaskor sipol 3-4et, valamint villogtatja a kézifék lámpáját, valamint az abs, esp lámpa ég. Ennek az előzménye az volt, hogy jelezte, hogy a fékbtetétek kopottak. Rá egy hétre jött elő ez a bizonyos sípolás, ekkor kértem időpontot két szerelőhőz is (amelyik ráér alapon). Az egyik szerelő szerint a hiba a fékbetét cseréjével megszűnik.



A fékbetét kb egy hete már ki lett cserélve, de ez a sípolás azóta is tart. A szerelőm szerint ABS hiba, egy másik szerelő viszont az időpont kérésekor látatlanba rávágta, hogy a cserével megszűnik a hiba. Most kinek van igaza?


Köszönöm



2014. júl. 28. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:

ABS hibánál folyamatosan világítana a visszajelző, ezzel együtt jár az ESP hiba is, fékbetét kopáskor pedig fékezéskor mindig jelezne. Szerintem inkább alacsony a fékfolyadék szint, de azt hiszem azt is folyamatosan jelezné, bár az is lehet, hogy csak bizonyos dőlésszögnél jelez.

Az ABS-t, ESP-t könnyen tudod ellenőrizni egy meflelelően kavicsos úton.


Persze tévedhetek is...

2014. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit pontositok, az ESP, ABS folyamatosan villagit. A kezifek es a fekbetet kopas jelzo lampa (kozepeben felkialto jel) [link] valtogatja jelenik meg a muszerfalon.
2014. júl. 28. 23:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Készült egy kép is: [link]
2014. júl. 28. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Első körben keress egy szerelőt, akinek van valami normális diagnosztikai eszköze. Azzal hibakód kiolvasás után már jó eséllyel pontosan meg tudja mondani mi a hiba, nem akarja kicserélni a fél autódat feleslegesen...
2014. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez történt ma, abs kocka hibás állítólag, de mivel autószerelőben ritkán bízok gondoltam megkérdezek másokat is hogy ez egy létező probléma, vagy csak egy kábel nem lett 'véletlen' a helyére rakva.
2014. júl. 28. 23:54
 6/8 CLaca85 válasza:

Szervusz.

csak érdeklődnék,hogy lett a probléma megoldva,mert én pont ezzel a hibával küzdök jelenleg.Egy A6 2.5 V6 tdi van most nekem és abs hiba miatt a rendszer lerakta a motort szervíz üzemmódba,szóval max 60 km/h a végsebesség nagyon nehezen,az autómata kézibe kapcsolással nekem kell felváltogatni,hogy egyáltalán menni tudjak vele.Teljes kábelköteg lett cserélve elöl az abs-nek és hátul is manuálisan ki lett mérve a vezeték,nincs szakadás és mégsem lehet kiütni a hibakódot.Folyamatosan 4689 ABS (CAN) nincs üzenet hibakód jelenik meg a gépen.Plusz 0557 Motorbak mágnesszelep szakadás tesztzárlat hibaüzenet.Te hogyan tudtad megoldani a problémát?

Köszönöm válaszod

2015. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Ha esetleg rájöttél a hibára kérlek oszd meg velem is, 2.0 TDI A3 2005, abs,esp, check engine, kilometerora nem mukodik, gazadasra lefekszik az üzemanyag szint jelző, kezifek visszajelzo és a fekkopasjelzok is. Nekem a a P0600 as hibakodot dobja ki ami azt jelenti, hogy: komunikációs kapcsolat CAN hibás működése.

2016. jan. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálam a tünetek abs lámpa meg fékvisszajelző és klíma se kapcsolt be. Nekem az akkumlátor feletti biztosíték tábla stekkere nem volt a helyén, csak ez okozta a problémát.
2016. ápr. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!