Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket választanátok és...

Melyiket választanátok és miért? 160 lovas 1.4 TSI VW, golf vagy scrocco, esetleg egy hasonló erejű dízel BMW-t?

Figyelt kérdés
Tetszik a TSI-ben hogy kicsi a motor és egy hasonló erejű dízelhez képest olyan 1 literrel fogyaszt többet továbbá turbóbenzin :D A BMW dízelben pedig az tetszik hogy letépi a veséjét az embernek. Akár egy régi 525d 163 lóval akár egy újabb 4 hengeres 180al.
2014. júl. 31. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Lehet jól hangzik a kis turbó benzines TSI, de nem a legjobbak sajna. Kutakodj utána totalcar.hu-n és meglátod. Ja, és nem 1 literrel fogyasztanak többet... :/

Én őszintén szólva sima szívó benzinest vennék, sokkal tartósabbak és jobb a karakterisztikájuk.

2014. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor inkább már CR TDI vagy dízel bmw?
2014. júl. 31. 18:05
 3/11 anonim ***** válasza:

hát ha turbó, akkor inkább dízel...


benzinesben inkább szívó és NEM közvetlen befecskendezéses, mert az gyakorlatilag "faék" a tsi vagy a cr tdi motorok bonyolultságához viszonyítva...


attól függően válassz, hogy milyen távon és hol használod, rövid utakra szívó benzines, ha sokat mész egy évben átlagosan, akkor dízel, mivel én keveset megyek, egy jó szívó 3 ezres sor6-os bmw-t vennék, 9 literből az is kijön, és nincs gond se a turbóval meg a cr rendszerrel...


sokan azt felejtik el, hogy a turbó nem 1 alkatrészből áll, hanem tartozik hozzá kismillió cső, meg kábel, meg szenzor, ami ugyanúgy beszarhat, okozva ezzel masszív fejfájást, mert ha nem is kerül sokba az alkatrész, a hibafeltárás nem mindig olcsó...

2014. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jah 3 literes sor6-os BMW 9 literből. Mondjuk egy Sprinter platóján talán.. :D


Az 1.4TSI a hajad le fogja enni és ráadásul az első pár adag nem is problémamentes.

Ha belefogsz egy olcsóbb, problémásabb dízel BMWbe az is pénztemető...


Hallgass arra aki előttem azt írta, hogy a a közlekedési szokásaidnak ( és a pénztárcádnak ) megfelelően válassz autót.


Ezek a 160 lovas és erősebb autók ( akár dízel akár benzines ) addig fogyasztanak jól, amíg nincsenek hajtva. Ha kitekered belőlük az összes paripár, akkor bizony a dízel is be fogja kérni a magáét, a benzines meg főleg. Ezt is tarts szem előtt. Városban az 1.4 TSI Golf biztos nem 7 litert fog enni :)

2014. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2 japán párti újságíró gondolod mit írhat egy német motorról.

A tsi jó, csak nagyon karban kell tartani.

de 1.4, akkor inkább 122, a 160-ra húzottól már félnék, mert igen csak csúcson megy a motor.

2014. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Scirocco nagyon kis stilusos, jó autó, azt vegyél. A TSI motornak egy titka van, és akkor örök darab: nyomni kell neki rendesen, nem 1500-as fordulat alatt tartani. Az teszi tönkre az összeset.
2014. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hát pedig nem igényel túl nagy varázslatot 9 liter környékén tartani egy 330i-t, bő ~30 egyénnek konkrétan 9 vagy kevesebb, de a többségnek is megáll 10 körül... :D


[link]

2014. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem értesz hozzá, a BMW-k fogyasztásával csak azok vannak tisztában akiknek soha nem volt. Ők tudják, hogy az 13-15-öt eszik, és kész. Én is beírtam a 28i-re a népítéletbe 10 litert, és mikor kikerült a blogra, a hozzászólók fele azon csámcsogott, hogy mekkora kamu, mert egy 28i 12-14 litert eszik. Persze gondolom soha nem volt egyiknek sem, de ők jobban tudják.

Én is inkább ülök egy ilyen szívó hathengeresbe, mint valami turbós űrtechnikába, amire százezreket lehet locsolni, ha előjönnek a gondok.

2014. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ismerem a spritmonitort, én is regisztrálva vagyok. Érdekes, de tényleg jól eszik a 330i, biztos valami árulás van a dologban (a fenti linknél a dízeleket is kidobja a kereső, arra nem szűrtetek rá :P nyugi megnéztem csak benzinessel is, tényleg úgy van ahogy írtátok).

Most ránéztem, az én autómra 10.22-es átlagot dob a spritmonitor, de nekem az autópályázás lehúzta. Amikor már többet használtam városban akkor igencsak felszaladt 13 fölé az átlagom, csak városban meg.. Az enyém is sor6, majd 3000 köbcenti, igaz nem BMW .

2014. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
meg is eszik 12-15 litert, ha csak arra használod, hogy a borárostól eljárj az oktogonig, mert van aki arra autóba ül, aztán sír a fogyasztáson... belvárosban nem kell autózni, és rögtön csökken a fogyasztás
2014. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!