Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tudnék a gyárinál kisebb...

Hol tudnék a gyárinál kisebb fogszámú lánckereket venni a motoromra?

Figyelt kérdés

Aprilia RS 50 (2005) röl van szó melynek a láncszettje megérett a cserére. első lánckereket találtam rá több féle fogszámmal, ezzel nincs is baj, láncot is találtam hozzá több félét, viszont a hátsóbol csak a gyári 47fogast, iletve 48 fogast találtam.

[link] ezen a képen látszik a mérete hogy milyent szeretnék, csak ennél kisebb fogszámmal.


szinte az összes internetes motoros oldalt feltúrtam, sehol se találtam, (úgyhogy kérlek benneteket hogy ne linkeljetek külömböző oldalakat ahol tovább keresgélhetek, csak akkor, ha biztos vagy benne, hogy 47fogasnál kisebb is van ott ami erre a motorra való).


több embertöl is hallottam hogy ilyen motoron 45, 39, ilyen számű lánckerék van, de mindenki kussol arrol hogy honnan vette, én kifogytam az ötletekböl..


köszönöm előre is



2014. aug. 2. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nézelődhetsz használt oldalakon is, ahol bontják ezeket a gépeket. Ha más megoldás nincs, ebay.

Egyébként ha van esztergás ismerősöd, megcsinálja neked.

Simsonra nekem is ő csinálta a 19-est.

2014. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj be a legközelebbi normális motorosboltba, vidd a motorod adatait (évjárat, vázszám...), esetleg külön a pontos méreteket.

Ott az eladónak elmondod mit szeretnél, ő elővesz egy katalógust és kikeresi ami neked kell.


Bár megnézheted a neten is hogy mik a lehetőségek: pl. a JT oldalán az online katalógusban 99-05 közötti RS50-re hátra csak 47 fogút hoz, viszont elsőből van 10, 11, 12, 13, 14 és 15 is.


[link]


Nem lehet hogy 125-ösét erőszakolják rá?


Mondjuk az elsők cserélgetésével 3.13-tól 4.70-ig van választék áttételből. Az nem elég?

2014. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Velük próbáld meg felvenni a kapcsolatot, hátha meg tudják oldani: [link]

És egy hasznos kérdés korábbról: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__444..

2014. aug. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

koszonom az eddigieket


ugy tudom hogy a 125nek 520as lanca van, de lehet hogy azt alakitjak at, hogy leszednek belole vekonyabbra, passz :) most elol 14es van, de lehet hogy akkor az lesz hogy hatra megveszem a gyari meretet (mert nemis tudok mast :D) elore meg egy 15ost

2014. aug. 3. 08:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg át akarod alakítani, akkor menj be egy rendes motoros boltba ahogy leírtam. Ott azért több tudás megfordul - nekem '78-as motorhoz kellett cuccokat beszereznem, hát a neten elég hiányosan volt infó, de régebbi nyomtatott katalógusokból csak előszedtük a gyári számokat, onnantól meg lehetett keresni utángyártott alkatrészeket.
2014. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!