Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik egy robogóban, ha...

Mi történik egy robogóban, ha menet közben indítózza az önindítóval valaki?

Figyelt kérdés

Menet közben 1x véletlenül sikerült megcsinálnom valahogy, mert fékezés közben dudálni akartam, csak az indító gombot nyomtam meg, mert ugye a féket is be kell húzni ahhoz h működjön az önindító!

- Milyen folyamat játszódik le ilyenkor a motorban, mennyire káros rá nézve? Erre a kettőre kérnék választ, előre is..!



2014. aug. 2. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyomhatod nyugodtan, semmi nem fog történni, semmi nem játszódik le a motorba ettől.
2014. aug. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de hallottam h indította volna úgymond, csak már menet közbe voltam!
2014. aug. 2. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
ugyanúgy elracsnizik az önindító is mint a berúgókar ha a motor gyorsabban forog mint az önindító, hirtelen nem fog károsodni tőle, hiszen akkor indításkor is károsodhatna amint felpörög a benzinmotor ha nem hajszál pontosan időzítve engeded el a kulcsot, de azért ne ez legyen a kedvenc játékszered...
2014. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy-egy alkalom nem okoz maradandó károsodást a csúnya hangon kívül. Ha sokszor vagy sokáig csinálod, akkor a bendix szabadonfutó része károsodhat, a fogaskerék/fogas koszorú bemaródhat. Ha sokáig nyomod és nemold eléggé a szabadonfutó, akkor szerencsétlen esetben "szétforoghat" az önindító motor.
2014. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a 4\4 -nek van igaza
2015. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!