Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ez az autó függőség?

Normális ez az autó függőség?

Figyelt kérdés

Faterom a munkából kb este 8 fele ér haza mégis van , hogy egy héten 3x lemossa az autót , pedig szinte alig van rajta kosz. Nem túlzok , anyi por volt rajta mint amit átlagosan pár tíz kilóméter alatt összeszed az autó rendes úton. Azaz szinte semmi.Hogyan mondjam meg neki , hogy ez nem jó?

Akármit hozok fel ő visszavág , hogy nézd meg fiam nem látod , hogy tiszta kosz?

Vagy a mai férfinak már a legnagyobb kincs az autója?


2014. aug. 7. 20:50
 1/10 anonim válasza:
Szerintem normális, egyszerűen nagyon vigyáz a kocsijára. Mindenkinek megvan a maga gyenge pontja. Majd ha naponta mossa le, na az azért már durva lenne.
2014. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám hetente kétszer takarít. Neki a legnagyobb kincs a szekrény?
2014. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Ez egyénenként változó. Én például csak egy használati eszközként tekintek a kocsira. Akkor szoktam csak lemosni (2-3 hetente), illetve kitakarítani (negyedévente), amikor már számomra is elviselhetetlen. Én a kocsi kozmetikázására fordított időt inkább a gyerekeimre és a feleségemre szentelem. Tudom hogy pasiként ciki, de a feleségem kocsija jobban ragyog mint az enyém. Már ő szokott szólni, hogy ha együtt megyünk valahová, akkor menjünk az ő kocsijával, pedig az enyémben kényelmesebben elférünk. Mérnökként dolgozok, arra is volt már példa, hogy az egyik ügyfélhez megbeszélésre indultam, erre a főnök viccelődve megkérdezte, hogy ugye nem az én kocsimmal megyek? Kinézett az iroda ablakán és már dobta is a kocsija kulcsát, hogy menjek azzal. Nem vagyok rendetlen, de az autó az csak autó, se több, se kevesebb.
2014. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szemüveges? Lehet az koszos. Próbáld fel, és mondd meg az Ő szemszögéből :D
2014. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy héten háromszor hülyeség kocsit mosni, főleg azzal a szándékkal hogy "vigyázok az autóra". A sok mosás karcolja a fényezést, azonkívül gyakran jut be a víz olyan helyekre ahonnan nehezen szárad ki, ez korróziós gócpontokat hozhat létre, éppen a jó szándék ellenére.
2014. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Mindenkinek megvan a maga gyenge pontja."


Ezzel csak egyetérteni tudok.


Egyszerűen nem biztos, hogy meg lehet érteni. Apád egy másik korosztály, mást élt meg. Lehet neki a saját autó jelentette az anyagi függetlenséget, a szabadságot - egyszerűen másként tekint rá, nem csak mint puszta használati tárgy. Az ő korosztáylának azért nem volt olyan természetes az, hogy lóg a szögön 1-2-3 kocsi kulcsa, leakasztod, beülsz és mész. Apám habár nincs oda túlzottan a kocsikért, de sokkal jobban megbecsüli, mint én. Mert én csak az időspórolást látom abban, hogy van közlekedési eszköz, nem kell feleslegesen buszra/vonatra várni, mert ugye közlekedni muszáj.


Ettől "faterod" nem őrült vagy abnormális. :)

2014. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Igen úgy látszik más generáció én is úgytekintek rájuk , mint valami amivel gyorsan és kényelmesen el tudok menni oda ahova akarok.

De csak eszközök.

Még egyszer köszi mindenkinek!

2014. aug. 7. 21:29
 8/10 Zsebvirág ***** válasza:
Örülj Neki, hogy így vigyáz rá. Az én faterommal állandóan megy a vita, mert én szeretném óvni, apa meg mindig szétcsapja a kocsit. Tanyán élünk és hetente egy nem túl jó minőségű földúton hordunk 500 kg takarmányt a csomag tartóban ami szinte tönkre vágta a hátsó rugókat és a féltengely csuklókat.
2014. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Haveromtól vettem a kocsit még , ő nem nagyon mosogatta stb.. mindig megjegyeztem ezt neki, hogy szarik rá :D , na amikor megvettem tőle, egyből mostam le stb stb... aztán azóta se nyúltam hozzá, túl nagy volt a lendület az elején :D lassan már 3 hónapja
2014. aug. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, túlzásba vittem, de mostmár lassan leszokok róla, hogy éjjel-nappal az autót piszkálom, de csak az időhiány miatt..
2014. aug. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!