Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Lada új típusú autói miért...

A Lada új típusú autói miért nem terjedtek el Magyarországon?

Figyelt kérdés
A Lada gyár most is szuper kis autókat gyárt, mint például a Lada Granta. Ezek nálunk miért nem terjedtek el?

2014. aug. 8. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Mert a rendszerváltás után hirtelen semmi nem kellett, ami orosz, és ez a mai napig is tartja magát.
2014. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Néha-néha látni egyet, de tényleg nem jellemző. Miért? Nem lehet tudni. Talán a marketingnek van köze hozzá. Nincs megfelelően reklámozva, illetve nincs megfelelő kereskedelmi hálózat (szalonok) se. Lehet, hogy a kis piac miatt ez szándékosság is. Őszinte leszek, ha valaki azt mondja nekem, hogy Ladája van, még nekem is az 1500-ös jut egyből eszembe. Vannak cégek, akiknek ezt már sikerült leküzdeni, igaz komoly befektetések árán. Itt van például a Skoda, már senki sem a 105-ös vagy 120-as modellre gondol, hanem minimum a Fabia-ra, ha ez a márkanév említésre kerül.
2014. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
11%
mert alkoholista orosz foos
2014. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

A Dacia is nehezen robbant be, mikor megjelentek az első Loganok, és mondta valaki, hogy 3 milláért Daciát vettem, na hát arra furcsán néztek. Aztán teljesen elterjedt, normális márkává vált.


De mivel hazánkban a Lada még elterjedtebb, mint a Dacia, kevesen vetemednek rá, hogy 3 milláért új Ladát vegyenek, már csak a szomszéd miatt is.

2014. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A Renault Magyarországon itt van a Renault és Dacia márkákkal. Ráadásul Oroszország nem tagja az EU-nak, ez már árnövelő tényező.


2000 körül voltak "új" ladák, nem voltak sikeresek. Úgy is mondhatnám, hogy már autót is lehetett venni hasonló összegből. A Niva viszont maradt, mert a hasonló képességű autókhoz képest olcsó volt, ez volt minden előnye. A GM-AutoVAZ által gyártott Chevrolet Niva is rendkívül igénytelen volt belül, bár a külseje elég jól sikerült.


Azért nincs Lada, mert nem lehetne eladni. Magyarországon a magánszemélyek nem járnak olyan sűrűn új autókat vásárolni, mint néhány éve. Aki újat vesz, annak elvárásai is vannak.

2014. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
hát szerintem nem kell, bár ez a garnta pl. egész pofás a kategóriájában, pl. egy renault thatlia-nál szerintem abszolút jobban néz ki, hogy műszakilag milyenek nem tudom. De a régi ladák valamilyen szinten egyéniségek voltak, szerethető autók a maguk módján, még a samara is, ezekkel ,de leginkább a kockaladákkal van a legtöbb embernek tapasztalata, emlékei, na most 97-ben kijött azthiszem a lada 110, ami akkor már abszolút nem volt versenképes, gyakorlatilag 10 évvel le volt maradva a legtöbb téren olyan nyugati autókkal szemben, amik akkor már aztért nem voltak olyan drágák, pl. swift. Köze meg semmi nincs egy kocka ladához, és bár ez a lemaradás mindig jellemző volt az orosz kocsikra, de a 90-es évekig nem nagyon volt más az átlagembernek, a "módszerváltás után" viszont igen, és ott már szembetűnő volt a különbség minden téren, özönlöttek be a hazsnált nyugati kocsik, na most egy ilyen lada egy több éves használt F astra-val összehasonlítva egyértelműen alulmaradt szinte mindenben, ráadásul az emberek rendszercvváltást akartak, "megkapták", a legtöbbnek kellett a p*csanak megin lada, 30 évnyi ladázás után, ha vehettek mást is, és ezen nem is kell mit csodálkozni, mindamellet ma már egy logan mellett elférne a mai kíbálatban egy ilyen granta mondjuk, de ahogy írták előttem, valószínű nem tudnák olyan kedvező áron adni hogy megérje.
2014. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 cernageza válasza:
100%
A hungarolada megszünése után nehéz lenne a beszerzése. Azonkívül a dacia betöltötte az olcsó autó nevű piaci rést, nincs, aki egy ismeretlen minőségű orosz kocsiba invesztálna.
2014. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat!
2014. aug. 8. 12:31
 9/12 Napkiraly ***** válasza:
Nyilván mert új design, a régi minőségben, elavult technológiával...
2014. aug. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
mert lehet helyette értelmes kocsikat is venni,ha 1990 előtt is ilyen könnyen lehetett volna hozzájutni normális kocsikhoz ( németjapofranciaolasz)mint most akkor nem lett volna ennyi ladaskodadaciavarnyútrabantpolka
2014. aug. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!