Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen lakkal kezeljem a...

Milyen lakkal kezeljem a polírozott alumíniumot?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy milyen lakkal lehet kezelni a polírozott Alu felületet. Pontos márkára, fajtára gondolok. Régebben kezeltem ilyen felrázós sprays lakkal, de azt a nap leégette a picsbe :S s ezért kellene valami erősebb, amit kompresszorral lehet felvinni a felületre, s benzin állól lenne :)

2014. aug. 11. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne kezeld le semmivel. Egyszerűen amikor elkezd mattulni újrapolírozod. Akkor csiszolgatni már nem kell, csak letakarítani a felületet és átmenni rajta a polírkoronggal.


A lakkok nagy része le fog jönni: frissen felpolírozott felület, nem elég hogy tapadni sem tud hozzá (nem véletlenül csiszolják meg a felületeket fényezés előtt ugye), de még a benzinnek meg a hőnek is ellen kellene állnia...

2014. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
CSak az a b aj hogy ez egy motor, s az úgy nem olyan jó ha minden 2 hónapban ki kellene szerelnem :S Meg a tavaszon el kezdtem polírozni s le raktam a satupadra, s mára már nem csak bemattult, hanem vízkőfoltos lett stb S:
2014. aug. 11. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindegy, mivel kezeled, nem lesz jó. A polírozott felület nagyon sima, nem tapad meg rajta a festék. Vagy megsárgítja, majd leégeti az UV, vagy magától összeugrik, bebőrösödik. Az egyetlen megoldás az, ha időnként újrapolírozod, egyébként pedig puha ronggyal letörölgeted róla a vizet, hogy ne legyen vízkőfoltos.
2014. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudom, nekem is motorjaim vannak, de alapos polírozás után 1 évig kibírja.


Persze ha vizes, párás, esetleg kipufogógázos (pl. garázs) helyen tárolod, akkor gyorsabban mattul.

Kiszerelni nem kell: a teteje-alja úgyse sokat számít, a dekliket meg benne a vázban is fel lehet polírozni. Vagy külön leszerelni, pl. gyújtás oldali.

De száraz, tiszta helyen tárolva sima ügy. Én így szoktam a Pannonia blokkokat (a két sávot a dekliken), kerékagyakat, fékfedeleket polírozni és utána nem lekezelni. Mert ha lepattog (és le fog nagy eséllyel), akkor utána le kell azt majd szedni és az nagyobb szívás, mint évente kétszer átszaladni rajta.

2014. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!