Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 106 1.5 Diesel milyen...

Peugeot 106 1.5 Diesel milyen autó? Valóban 4 litert fogyaszt 100 km-en?

Figyelt kérdés
Megbízhatóság, típushibák, tapasztalatok érdekelnek. Ill. a fogyasztás..

2014. aug. 11. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

valóban 4 litert fogyaszt,ha finoman hajtod,

-ha rugod,mint Fittipaldi,akkor több kell neki mint 4,

2014. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
városban nyilván többet eszik, de ha nem rúgod, és többnyire városon kívül járkálsz, akkor elmegy annyival
2014. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyen inkább 4,5l, és akkor közelebb állsz a valósághoz.
2014. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni hogy ennyi. Manapság a sokkal nagyobb 1,3-1,4 tonnás autók is elvannak 4-4,5 literrel 100km-enként.
2014. aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 VarMa ***** válasza:

nekem volt 2 db saxo dizelem (ugyanaz mint a 106 csak minimalis valtoztatasok vannak a kasznin...)


Megbizhatosag: egyszeru mint egy faek, szoval nem nagyon van ami elromoljon rajta. Egy dologra viszont oda kell figyelni es meghalalja az auto, megpedig a 10e km-enkenti olaj es gazolajszuro cserere...Hidegen nem szabad kitaposni a belet es akkor nagyon nagyon sokaig elmegy.

Az en utolso saxo-mat egy ismerosom vette meg tolem (130e km-rel) aki Budapesten futarkodo vele. Az auto sajnos egy balesetben totalkaros lett 6 ev utan, ekkor mutatott az oraja 630e km-t es ez ido alatt az altalanos fogyo,kopo alkatreszeken kivul az adagoloban kellett cserelni a leallito magnes szelepet es egy kormanykapcsolot...



Hibai: mint a korabeli francia autoknak igy ennek is torzios a hatso futomuve. Kevesen tudjak hogy hogyan kell megelozni a hibat, de ha mar fennt all akkor sincs nagy gond. Szoval ha mar meg van a hiba azt onnan lehet latni hogy befele terpesztenek a hatso kerekek a doblemez fele es beton kemeny a hatso futomu. Ezt meg lehet oldani ugy hogy veszel bontottban kb 30-40e ft-ert komplett hatso hidat vagy felujitjak kb 50-60e ft-bol garival....


Tapasztalat: mint ahogy irtam egy egyszeru auto ezert nem kell csodat varni tole, egyszeru szovetbelso, elektromos ablak, szervo, kozpontizar... ezzel ki is szokott merulni az extra lista (elo szokott fordulni klimas is de az ritka nagyon). En nagyon szerettem mert ha arrol volt szo szuken de befertunk 5-en es nevetsegesnek szamito fogyasztassal vitt el minket mindenhova...

A 4 literes fogyastas teljeset realis, sot orszaguton ha nem siet az ember 3,5liter is gond nelkul kivitelezheto...

Csak belvarosban hasznalva 5-5,2 liter.

Viszont autopalyan sem jon zavarba (mi 2x voltunk vele Horvatorszagban) es gond nelkul tudta a 140-150es utazo tempot, az enyemnek a vege valahol 170 korul volt...


En szemely szerint utottem vagtam,de a szervizeket is korrekten megcsinaltam rajta, barmikor elmertem vele indulni barhova...

2014. aug. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy stabilmotoros diesel citroen kacsát szeretnék építeni.Van értelme belefogni?
2016. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!