Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű, V8-as motorokat...

Kétütemű, V8-as motorokat mire/hol használtak?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=EmnsXTMLzCE


Ezek lennének a régi amerikai izomautók motorjai? Az alapjárati hang miatt mondom ezt.



2014. aug. 12. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Motorcsónakokba raktak ilyen motorokat.


https://www.youtube.com/watch?v=JVycwVafQO0

2014. aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

értem, köszi.


Amúgy arra kíváncsi lennék még, hogy használhattak-e ilyet autókban? Úgy tudom, azok az izomautók is automata váltósak voltak (ahogy ez a csónak[motor] is), szóval használhattak ilyet autókban is?

2014. aug. 12. 18:46
 3/9 A kérdező kommentje:
meg hogy mi előnye lehet a 4 ütemű v8-assal szemben?
2014. aug. 12. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
kétütemű V8-as motort biztos,hogy nem használtak amerikai autókba,vagy a "régi amerikai izomautók" alatt az 1970es éveket gondolod vagy még régebbit ? 1968-as Chevyben,vagy bármiben is,4 ütemű V8-as van,igen ami a videón van az 2 ütemű.
2014. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az az előnye hogy sokkal nagyobb teljesítményre képes, mint egy azonos lökettérfogatú, 4 ütemű szívó motor. Ennek az az oka, hogy a 4 ütemű motornál 2 főtengelyfordulatra egy hasznos ütem jut, a 2 üteműnél viszont kettő.
2014. aug. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ez szerintem is egy csónak motor, bár nem láttam még ilyet csónakban, de a V6-os kétütemű az tök elterjedt sport motorcsónakokban


izomautókban nem volt 2 ütemű motor, bár V8-asok, de mind 4ütemű.


előnye a kétüteműnek amit az utosó írt, szóval ha X teljesítményre van szükség egy motorcsónakban, akkor kb. feleakkora lökettérfogatból megvalósítható mint 4 üteművel, ennek a duplaannyi munkaütem az oka fordulatonként, plusz azáltal is könnyebb, hogy kevesebb alkatrész van benne, nincs vezérműtengely, hagyományos értelemben vett szelepek, vezérműszíj vagy lánc. Élettartama viszont ált ban rövidebb a rossazbb olajzás miatt, illetve hát sűrűbben kell felújítani és nem kimondottan a nagyobb fajlagos telj. miatt, mert arra vszinű megfelelően méretezve vannak a főelemek, hanem az olajzás miatt, viszont egy motorcsónakban általában könnyebben hozzáférhető a motor, valamint a kétüteműnek előnytelenebb a teljesítményleadása, de motorcsónaknál ez sem gond, nincsenek sebességváltások

2014. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


utolsó: nincs sebességváltás? Még a robogóknál is van, igaz 2 (50 ccm és alatta), meg azok a buggyk is cv váltósak, és nem is hallani, mert folyamatos a hang. Vagyis én így tudom.

2014. aug. 13. 00:21
 8/9 anonim ***** válasza:
robogókban van igen. Szerintem nincs, sebességbe rakod és alapjáraton forog a probeller, nem fullad le mivel nem szilárd valamihez képest hajt, alapjáraton elkezd kúszni a hajó előre vagy hátra mint az autómataváltós kocsi. Lehet hogy van olyan amiben van valami váltó, de nem mindegyikben, és ha van is és fokozatmentes, akkor is ugyanúgy kb. egy fordulaton gyorsul, vagy leghalábbis szép lassan és kis mértékben változik a fordulat, tehát nem gond a 2 ütemű nyomatékgörbéje.
2014. aug. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a 6-os válaszolónak annyit szeretnék mondani hogy nem a rossz olajzás miatt kell hamarabb generálozni, hanem a fordulat miatt, mert hamarabb szétpörgi magát. Az olajzása az rendben van bármely kétüteműnek. Ahogy fentebb írták, ott van szükség a 2T-re ahol kicsi a hely, könnyű és erős motor kell. A súlya sokkal kisebb mint 4T-s társáénak, jóval egyszerűbb a szerkezete, így ha javítani kell, akkor sokkal gyorsabban és könnyebben megy.
2014. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!