Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Enuróban mikor kell cserélni...

David9182 kérdése:

Enuróban mikor kell cserélni dugót meg pár alkatrészt?

Figyelt kérdés

Hali.

A cross motornál tudom azok üzemórába mennek, olajcsere stb mindent tudok.

Van egy RMX 50-em ezek nem üzemórásak kb mikor kell ebben olajat cserélni dugót meg valamit?

Mert gondolom nem addig kell kínozni amíg beáll a blokkja esetleg. Olaj is érdekelne, hogy mennyi időnként kéne cserélni?



2014. aug. 14. 19:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam, ENDURÓBAN :)
2014. aug. 14. 19:28
 2/9 anonim ***** válasza:
Olajat akkor amikor a gyártó előírja. Dugót meg akkor amikor tönkre megy.
2014. aug. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kata kata ***** válasza:
Akkor cserélj alkatrészeket amikor fura,oda nem illő hangokat hallasz a motor felől.
2014. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Most már 5 hete nem ültem rajta mert volt egy kis balesetem de előtte volt ,hogy amikor meghuzatam akkor nagy fordulatnál rángatott a motor, de aztán elmúlt utánna.

At mitől lehetett?

De amúgy most tervezem ősszel a dugó cserét csapágyakat szimering meg apróbb dolgokat.

2014. aug. 14. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:

2T szóval a váltóba az olajat le lehet cserélni 500-1000km-ként.Én 500-700km-ként cseréltem annak idején.A keverékolajnál meg a tartályt érdemes kitakarítani időnként.

Dugót pedig akkor kell cserélni ha már nem megfelelő a hengerbe a kompresszió.Mérőt rá kell tenni,meg kell mérni.8-9 bar az még jó.Ha csörög-zörög akkor is utána kell nézni.Ha kerepel akkor a hajtókar cserés,és akkor is valószínüleg az,ha csörög..Az alsó vagy a felső vagy mind a 2 tűgörgő kivan már.

Általában egy dugó simán elmegy 15ekm-t.18-20ekm-ként írják a dugó cserét.

2014. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"2T szóval a váltóba az olajat le lehet cserélni 500-1000km-ként.Én 500-700km-ként cseréltem annak idején.A keverékolajnál meg a tartályt érdemes kitakarítani időnként. "

Ennek okára valami értelmes magyarázatra kíváncsi lennék.


Miért kellene azt olyan gyakran cserélni? Komoly hőhatás sem éri ugyanis nem érintkezik a hengerfallal. Csak annyi hőt kap amit a blokk közvetít az olajtérig.

1000km meg baromi kevés.

Gatyám rámenne ha 1000km-enként cserélni kéne azt a másfél liter olajat a motoromban...

2014. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen 1,5 literről van szó? Nem 4 ütemű..

A váltónál nincs olajszűrő.Terepen lenyomtam kérlek 500km-t durván.Utána leengedtem az olajat a váltóból és mit ne mondjak nem volt már valami fényes.Még-még tapadt,de a színe igencsak nem olyan volt mint 500km-rel ezelőtt.Ráadásul ezeknél nyáron 75w90 vagy 80w90-es olajat kell rakni.Télen meg 10w40-et.Ja és nem 1,5 liter kell bele hanem csak pár dl.Ha minden igaz akkor 3dl kell ebbe a típusba.De van a deknin egy csavar az megmutatja,hogy hol van a szint.Én nem sajnáltam lecserélni,inkább sűrűbben mint,hogy a váltó/kuplung szétmenjen.

1000km-ként cserélem az olajat az XR650-nembe is.Na oda már kell a 1,7-2 liter.

Lehet cserélni 2000-3000km-ként is a váltóba az olajat csak nem biztos,hogy megéri.Ha meg terepen van használva 2000km igencsak sok üzemóra..

2014. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így már érthető. De rosszul fogalmaztad meg. Írásodból az jön le hogy minden 2T motorra írtad.

A típust nem ismerem. Bár ha 500km alatt így elhasználódik akkor ott valami konstrukciós hiba lesz. Jóval többet kellene kibírnia ideális esetben. Endúró motornak nem kéne üzemórásnak lennie. Még terepen sem.


1,5litert azért írtam mert az én motoromba annyi kell. És az is 2T. Télen meg nemigazán használom. Szóval azért nem cserélek olajat.

2014. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
850 ml kell bele.
2014. aug. 16. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!