Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megállni/Várakozni tilos...

Megállni/Várakozni tilos Kresz 40§ (1) bekezdése érdekelne kicsit bővebben?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: ha egy autós ferdén (halszálka) parkol az út menetirány szerinti jobb szélén akkor már szabálytalan ez alapján a jogszabály alapján? Hozzátenném, hogy vegyünk például egy sima 2 sávos utat ahol az autók menetirány szerinti jobb szélen a padkával párhuzamosan parkolnak és pl 1 illetőnek kisebb a hely nem fér be párhuzamosan és beengedi az orrát ferdén esetleg padka melletti zöldfelületre is ráengedve a kocsi orrát...

2014. aug. 15. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

De hát ha már sikerült a megfelelő paragrafust is beidézni, akkor mi a kérdés? Tök egyértelműen fogalmaz a jogszabály:


40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad.


Melyik szót nem érted?


Sehol nem említ olyat a jogszabály, hogy kivéve, ha kicsi a hely. Azt is tisztán leírja, hogy ha egyéb közúti jelzés van, akkor annak megfelelően kell megállnod, tehát ha nincs ilyen - márpedig a kérdésed alapján nincs -, akkor nem szabad megállni keresztben.


Ha esetleg rosszul értelmezem a kérdésedet és nem erre voltál kíváncsi, akkor elnézést.

2014. aug. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! ez az Én álláspontom is viszont kíváncsi vagyok, hogy ezen jogszabály ezen része pl ebben az esetben teljes mértékben megállja helyét vagy kikezdhető...
2014. aug. 16. 00:28
 3/4 anonim ***** válasza:

De mit akarsz kikezdeni benne? Ha kiszedem a sallangot, ez marad: "Járművel megállni csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad."


Melyik szóba kötnél bele? Hogy a te autód nem jármű? Hogy nem álltál meg csak úgy tűnt? Hogy a 45 fok az párhuzamos az úttest szélével? Nem értem, hova akarsz kilyukadni. A jogszabály egyértelműen fogalmaz.

2014. aug. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék belekötni, csak sokszor látom, hogy emellett a szabálysértés mellett elmennek akik büntethetnének benne és megfordult a fejemben, hogy vajon nem elég tiszta eset ahhoz, hogy belemenjenek... Igazából csunyának tartom ezt a jellegű parkolást és ennyi, semmi több
2014. aug. 16. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!