Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó fogyasztását mennyiben...

Az autó fogyasztását mennyiben befolyásolja a gumi átmérője és szélessége konkrétan?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy golf 4 cabrióra 195/55 r16 gumik vannak felrakva, így vettem, tudom nem gyári méret. Mivel most érett meg a cserére elgondolkoztam, hogy visszatéjek-e a gyári méretre vagy vegyek rá 185/55 r16 gumit. A kérdésem az, hogy pl 1 centi szélesség kb mennyiben befolyásolja a fogyasztást?

2014. aug. 17. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha 185 helyett 195-ös gumikat használsz, akkor az 5%-al növeli a futófelületet, a fogyasztás is kb ennyivel lesz nagyobb. Viszont stabilabb az autó.
2014. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmiben, észre se veszed. Ennél sokkal többet jelent a vezetési stílus és az egyéb körülmények.


Nekem 195 széles a téli gumim, 225 a nyári. A kettő között nincs mérhető fogyasztásbeli különbség.

2014. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért azt nem állítanám, hogy így összehasonlítható, mert ugyanazt a gumit használva (persze nem kéne) van a nyári és téli fogyasztás között különbség.

Télen melegíteni kell, lassabban melegszik be a kocsi még az elektromos fogyasztás is jelentősen nagyobb (ablakfűtés, világítás, ventillátorok, ködlámpa) és semmi nincs ingyen.

2014. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen kis eltérésnél nem jelent semmit sem.

Nekem volt terepjáróm gyári méret 225/70 r16 fogyasztása 10 liter körül volt ja és országúti gumi, lecseréltem 265/70 r15 terepgumira akkora bütykökkel mint a fél hüvelykujjam, így nőtt a fogyasztása 11-12 literre.

Másik példa másik jármű: gyári 175/70 r13 méret lett cserélve 205/50 r15-re és ugyanúgy 8-9 litert fogyaszt mint addig.

2015. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!