Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hany fok elogyujtast adhatok...

Hany fok elogyujtast adhatok neki maximum (ugy hallottam, hogy ha tul sok az elogyujtas eltori a dugatyyukat)?

Figyelt kérdés
Lada 2105, 1300, 316\304 es tengelyel, hengerfejbol 2 mm szedve, konnyitett fotengely, konnyitett lendkerek, 99 es benzin. Most 5 fok elogyujtast adtam neki, de kivanna meg a motor, csak nem akarom tulzasba vinni!

2014. aug. 17. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A Lada-motorok gyárilag 5-7° közti alapelőgyújtással működnek, tehát az 5° épp a tartomány alja. De ezt még 92-es benzinhez találták ki, 99-essel nyugodtan indulhatsz 7 fokról. Egyébként meg nem kell félni az előgyújtástól, nem töri a dugattyúkat, inkább átégeti őket. De ahhoz is több ezer kilométer kell, amit folyamatos csörömpölés mellett teszel meg. Ellenőrizni kell az előgyújtás-szabályzókat, hogy jó-e a jelleggörbéjük, aztán ha úgy néz ki, jól adják az előgyújtást, el kell kezdeni próbálgatni, mekkora alapelőgyújtással megy jól a motor. Elindulsz 7 foktól felfelé, figyeled, hogy húz alapjáratról a motor, nem csörög-e gyorsításnál. Ha nincs gond, emeled az előgyújtást, amíg jó nem lesz, ha csörög, visszább veszel.
2014. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De eltörhet a dugattyú a csörgő motortól, nekem 4-5ezer km után letört a dugattyú gyűrűhornya. Már az elején visszavittem a szerelőhöz, aki újította fel, hogy csörög, sőt még utána kétszer, azt mondta jó, engem meg nem érdekelt ezután. Utána javította mégegyszer.

99es benzint felejtsd el, hacsak nem akkora a kompresszió a motorodban, amihez a 95 már nem elég, de nagyon kétlem. Az előgyújtásnak és a benzinminőségnek meg nincs köze egymáshoz.

2014. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a 95 -os benzin nem jo, tul nagy a kompresszio!
2014. aug. 18. 06:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Mekkora a kompresszió a hengerekben?
2014. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!