Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyek azok a márkák motorokná...

Melyek azok a márkák motoroknál amik strapabíróak (érdemes megvenni)?

Figyelt kérdés
Én csak ezeket tudom: Aprilia, Suzuki, Kawasaki

2014. aug. 18. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. Az Apriliát például sokan szidják, pedig nincs igazuk. Az Aprilia nálunk főleg kismotor, azaz RS125 és társai formájában jelennek meg, amik ugye nagyon szervizigényes motorok, de ez nem azt jelenti, hogy az Aprilia megbizhatatlan, inkább arról van szó, hogy az Aprilia gyártja szerintem a legkihegyezettebb motorokat az alsó kategóriávan. De például egy RSV-re ez már nem igaz, az egy nagyon megbizható, tartós motor.

A Honda az, amelyik az 50 ccm-től az 1000-res CBR-ig minden kategóriában a legmegbizhatóbb motorokat gyártja.

A Suzuki is megbizható, de inkább 400-500 ccm-től felfele, a kis Suzuki motorok, mint például a Bandit 250 nem a megbizhatóságáról hires, illetve a Suzuki nem nagyon gyárt 50-es robóogókat sem, mig a Yamahának ott az Aerox, az Apriliának az SR, amik a kezdő motorosoknak meghatározzák azt, hogy mit gondolnak az adott márkáról.

A Kawasaki szerintem nem a legjobb, bár tény, hogy van néhány nagyon jól sikerült modellje.

Ha igazán strapabiró motor kell, akkor Hondát vegyél, esetleg Yamahát.

2014. aug. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem apriliám van, rs50, semmi baj nincs vele, azért szidják sokan, mert tavasszal ráülnek, tankolnak bele és csak mennek, holott ez azért nem így van. igényli a törődést, de ezzel szerintem semmi baj sincsen.
2014. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 18. 14:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Az Aprilia rendkívül megbizható motor, de igényli a törődést és a minőségi dolgokat. Ahogy már fentebb írták, sokan csak megveszik de nem akarnak rá költeni és ha beüt a baj, akkor már ki is alakult a vélemény róla hogy milyen sz*ar motor, de azt a paraszt nem teszi hozzá hogy az Arol 2T-t rakta bele mert nem telt a 3-4ezer forintos fullszintetikus olajra, meg a belsőséget nem cserélte ki idejében. Ha megnézzük akár az 50-es, akár a 125-ös kategóriát, toronymagasan verik az olaszok a mezőnyt, de persze ehhez társul egy nagy fogyasztás meg egy gyakori generál is, valamit valamiért. Én személy szerint soha nem veszek Aprilián kívül más motort, végig mentem az RS szérián (50,125,250), közbe volt SR50 és SR125-ös robogóm, 125-ös Pegasom, most pedig egy RSV4 Factorym van. Soha nem hagytak cserben, de azt hozzá teszem hogy 8-10.000 km-enként teljes generált kaptak az RS-ek.
2014. aug. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!