Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz kettőstömegű lendkerékke...

Lali75 kérdése:

Rossz kettőstömegű lendkerékkel meddig lehet autózni? Nem fog nagyobb kárt csinálni, esetleg széthullni? VW Passat 2. 0 pd tdi-ről van szó,

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Széthullani nem valószínű hogy fog. Inkább megszorul majd az egyik szélső helyzetben úgy, hogy képtelenség lesz hozzáférni a rögzítő csavarokhoz. Utána csak flexxel lehet levenni, ami egy kicsit drágább móka lesz.

Hogy ez mikor következik be, nem lehet pontosan megmondani. Függ a használattól, a lendkerék minőségétől és jelenlegi állapotától meg még sok mástól is.

Legfeljebb fél-egy évet adok neki, de lehet már holnap megszorul.

2014. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A rossz lendkerékkel az a baj, hogy szétrázza az autót, olyan módon, hogy akár a motor is sérülhet.
2014. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
rázni még nem rázza a kasztnit de alapjáraton kopog v. kattog.
2014. aug. 19. 22:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem se rázta, semmi tünet nem volt. Ami a köztudatban van, indításkor, leállításkor sem volt semmilyen hangja. Egyedüli tünet az volt, hogy üresben félig kinyomott kuplungnál, kb a pedálút felénél egy ponton volt valami halk, alig hallható kerregés. Na, ez a kerregés az volt, hogy már a rögzítőcsavarok fejét darálta a szerkezet. Én 3-4 hónapig jártam így vele. De szerencsére még rá lehetett fogni.
2014. aug. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minél tovább használod így, annál drágább lesz a szervizelése.
2014. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
persze hogy nem rázza a kasznit, mivel a blokkot meg a váltót gumibakok rögzítik, csak épp a váltót meg a főtengelyt rángatja elég keményen...
2014. aug. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"tünet az volt, hogy üresben félig kinyomott kuplungnál, kb a pedálút felénél egy ponton volt valami halk, alig hallható kerregés."


Ha halasztottad volna évekig, mint sokan mások, rázta volna az egész autót.

2014. aug. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha halasztottad volna évekig, mint sokan mások, rázta volna az egész autót."


Lehet, de mikor a szervizben levették, azt mondta rá a szerelőm, hogy a második legrosszabb állapotú lendkerék volt, amit valaha látott, pedig nem tegnap kezdte a szakmát. Talán szó szerint így mondta, ott voltam én is a műhelyben mellette.

2014. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!