Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért a Mercedes-ek a legkeske...

Miért a Mercedes-ek a legkeskenyebbek a prémium-luxus autók között?

Figyelt kérdés
BMW és az Audi is szélesebb autókat csinál az összes kategóriában.

2014. aug. 21. 20:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
De a Porsche meg a Jaguar is otthagyja szélességben. Mindegyik.
2014. aug. 21. 20:13
 2/14 anonim ***** válasza:

Igazából nincs sok különbség, és hát valamelyiknek mindig kell a legkeskenyebbnek lenni, annak kicsi az esélye, hogy miliméterre pontosan egyezzenek a méreteik. Egyébként arra gondoltam, hogy mivel a BMw, az audi, a porsche, és talán a jaguar is sportosabb karakter alapból, ezért lehet ez az oka, bár annak a pár centinek nemhiszem hogy sok értelme lenne, így ez a gondolatom valószínű hülyeség.


Másik lehetőség még, hogy a Merci azonos kategóriájú modelljei mindig hamarabb jönnek ki kicsit, legalábbis eddig így volt. Pl. a w140-es S osztály 91-ben, a konkurens 7-es BMW (e38) meg 94-ben, az első A8-as szintén. A következő generációnál is 98-as modell a w220-as S klasse, 2001-2002-es a konkurens 7-es bömbi (e65), meg a konkurens A8 (d2).


ez a kisebb modelleknél is általában így volt:


pl.


e-klasse W210: 1995

BMW 5er e39: 1996

Audi A6 c5: 1997


És hát minden autómodell az idő előrehaladtával egyre nagyobb lesz.


Lehet hogy hülyeségeket írtam, de más nem jut eszembe.

2014. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bizonyos szinten igen a kérdésre való válasz hisz a mercedes-nél a komfort az rettentően fontos dolog kivéve pár modellt. A BMW-nél minden a vezetés élményéről szól lassan az audinál is. De egy E-osztály verhetetlenül komfortos ha így öszeségében. A BMW futóműve csak úgy pattog a rossz utakon.
2014. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kívülről lehet keskenyebb, de egy C Merci beltere tágasabb mint egy BMW 3-é.
2014. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem én, csak elég komolytalan a megjelenésük a többi prémium-luxus autójához képest. Emiatt is, hogy szemmel láthatóan keskenyebbek, nem olyan jó széles, robosztusak, durvák mint a többi. Na meg az új Merciknek elég komolytalan formájuk lett szerintem. Főleg C meg E Merci.
2014. aug. 22. 01:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy egy S osztálynak, vagy akár csak egy C osztálynak nem lenne elég tekintélye így is, hogy keskenyebb. Csinos formák, és azzal szélességgel is remek úttartásuk van, jó menetkomfortot biztosít. Emellett tágas is, tehát nincs szükség arra, hogy az autó szélesebb legyen.


A hölgyek akkor szépek, ha karcsúak, Mercedes pedig egy női név... Jó ezt most találtam ki, de lehet benne valami a tervezők részéről :D

2014. aug. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, csak nekem ezekről az új Mercikről már hiányoznak azok a robosztus, durva, agresszív, szögletes-markáns vonalak. Az a baj, hogy ezek már bevallottan is a fiatalabb korosztálynak készülnek. Eléggé puhánynak gondolom ezeket a vadiúj Merciket. Mondom ezt úgy, hogy Mercedes-em van. De ha lenne rengeteg pénzem, inkább más luxusautó mellett döntenék. Elhiszem, hogy a kényelmük nagyon jó, enyémnek is, meg a megbízhatóság is, Afrikába is elmernék indulni az enyémmel. Csak ezeket az agyonkerekített finom formákat sajnálom.
2014. aug. 22. 05:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Majd "kinövik" egyszer... Mondjuk tény, hogy nekem is a modellfrissítés előtti formák jönnek be, pl. S, E, C osztálynál. Viszont azáltal, hogy az új C osztály nagyon hasonlít az új S osztályra kicsit annak is jobb lett a kiállása, vagy hogy mondjam.
2014. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Az új c osztály kifejezetten jó autó lett, egyre komolyabb autó, és egyre inkább megéri az árát. Az első C osztályról ez nem mondható el (a 190-es közvetlen utódjára gondolok, asszem w202). az előző, 2007-es C klasse is kimondottan jól sikerült szerintem, nekem az a favorit.


az új E osztály elég szögtetes ha megnézed, főleg a facelift előtti, különálló szögletes fényszórós, minazonáltal nekem nem tetszik, az arányai szerintem butábbak a korábbiakénál.


A 2005-ös S osztály szerintem nagyon jól néz ki az új is, de kicst szerintem kínais a hátulja


az új ML-nek meg pláne szerintem rosszabb a formaterve. Tisztára mint egy ssangyong, vagy akármiulyen távolkeleti SUV, az előzőek sokkal karakteresebbek szerintem.


[link]


[link]


Jó azért csúnyának nem mondanám, de kifejezetten gagyibb az elődhöz képest, főleg a C oszlop utáni rész, meg az arányai, szerintem... :D

2014. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na igen... Sokkal komolyabbak voltak a régi Mercedes-ek. Jó durva megjelenésüek, mindenki beszart a látványuktól. Most meg pár napja csak úgy elmentem a tesco parkolóban egy új C Merci mellett. Észre se vettem. Annyit láttam csak, hogy egy idétlen formájú, agyon kerekített autó. Aztán mikor pakoltam be az autóm csomagtartójába és még körülnéztem, akkor láttam, hogy az egy Mercedes.


Az új E is azokkal a lámpákkal, meg hűtőráccsal.. Még múlthónapban egyik Penny előtt állt egy régi S Mercedes. Az az igazi bálna, amilyen Fenyőnek is volt. Nagy felnik voltak rajta, fekete volt, sötétített ablakokkal, nagy széles batár. Mondtam is egyből, hiába mentem egyedül, hogy na ez egy igazi Mercedes. De az előző is 100%-ban volt. De ez az új is agyon van kerekítve.


De a BMW, Audi sokkal komolyabb az összes kategóriában már sajnos. Előtte a Mercedest tartottam a legjobbnak.

2014. aug. 25. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!