Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A feltevés a következő: -BMW...

Molnikaaafercikeee kérdése:

A feltevés a következő: -BMW E34 520i 24v -re feltehető-e: -E34 525TDS Váltó, kardán, difi?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nagy marhaságot kérdezek, mivel nem igazán értek hozzá, de ez lenne kéznél..


Előre is köszönöm. :)



#BMW #váltó #kardántengely #diesel difi diesel váltó #diesel kardán
2014. aug. 23. 14:55
 1/8 Dörmögő ***** válasza:
Gyanítom hogy mivel a diesel alacsonyabb fordulaton dolgozik mint egy benzines így a váltó áttételezése is eltérő.
2014. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
marha hosszúak lennének neki az áttételek...
2014. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Feltehető, csak arra vigyázz, hogy ha a váltó más, akkor lehet hogy a kardán is más lesz, így az is cserés ( hosszúságban lehet eltérés ).


Szerintem az áttételekkel sem lesz gond, legfeljebb lök alá egy másik difit és probléma áthidalva. Bár nem igazán világos számomra, hogy mi lenne a célja ennek az átalakításnak.

2014. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképpen ne tedd, mert a TDS 100-nál talán alig van 2000-res fordulaton, mig az 520 i már 3000-ret pörög. És ilyen hosszú váltóval megölnéd a 2000-res benzinmotort, mivel nem elég nyomatékos.
2014. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy a váltóval nem tesz jót, de a difivel elég sokat tud kompenzálni. A TDS alap difije ha jól emlékszem 2.65-ös, e helyett aládobhat ő 2.95,3.15,3.23,3.73 ( bár ha jól tudom épp ez van a 20i-alatt gyárilag) difit, vagy épp a 1.6osok 4.1-es difijét is :)
2014. aug. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván könnyen megoldható a diffivel a dolog, de akkor mire kell a dizel váltója?
2014. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképp, szar a váltóm, a kardán és a diffi, ezeket szeretném cserélni, és haveromnál van egy tds donor, amiből ezeket átszórhattam volna. Viszont kérdezgettem és tényleg, túl hosszú rá...
2014. aug. 24. 13:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom a TDS-re is igaz-e, de úgy tudom a dízelek dőlésszöge más, ezért ferdén áll a váltó, ha átrakod a benzinesre, emiatt át szokták hegeszteni a váltóharangot. Vegyél rá olyat, ami rá való, szerintem könnyen találsz, és nem is lesz horror ára. Diffiből sperrt vegyél, ha teheted.
2014. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!