Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorozást lehet rögtön...

A motorozást lehet rögtön 250-essel kezdeni?

Figyelt kérdés
Ha az illető rendelkezik a2-es jogsival, de előtte még nem ült kisebb teljesítményű motoron és semmilyen motoros tapasztalata nincs mi lenne ha rögtön egy 250-essel kezdene?
2014. aug. 23. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Technikai akadálya nincs.
2014. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lehetőleg ne az legyen az első, hogy a 250-es 50-60 lóerős 2t krossz motorra ül, mert úgy sanszos a bukás, de egy régi "keleti" 2t, vagy egy újabb 4t motor kb 20-30 lóerős, azzal még nem feltétlenül hal meg az első 100 méteren...
2014. aug. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze. Van, aki (korlátlan jogsival) 650-essel vagy akár ezressel kezdi. Ha a motor elég jóindulatú és/vagy az ember nem túl forrófejű, ez még nem jelent irreális veszélyt. Azért kevés ember van, akinek jó választás elsőre egy Hayabusa...


Én szolidan kezdtem, 250-essel, gyenge biciklis tudással. A bicikli most is kissé ijesztő (már murvás úton vagy 50-nel kanyarban, utóbbit nem is csinálom, pedig vannak a környéken alkalmas lejtők), a motor sosem volt az. Esni persze estem vele.

A párom valamivel jobb biciklis tudással 650-essel kezdett, de egy jóindulatú motorral, amit ha kicsit húzol, kicsit megy, nem egy harapós vadállattal, amivel harcolni kell a kanyarodásért... Az ő 650-ese mindössze 50 lovas, s még a végsebessége is le van korlátozva óra szerint 175-nél :)

Persze esni, törni, halni lehet 50-essel, de elég szerencsétlenül akár biciklivel is, sőt biztos vagyok benne, hogy gyalog is előfordult már. De rengeteget számít az óvatosság (kezdőként is, haladóként is. bármikor jöhet valami váratlan), ráadásul motoron egy normális ember beöltözik, ami azért sokat jelent.

2014. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy 250-es alatt egy MZ-t, vagy egy RS 250-et értesz, ami egy gyilkos motor.

Amúgy egy 25-30 lovas motor simán megfelel kezdő motornak.

2014. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!