Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy trabant és egy régi...

Ha egy trabant és egy régi szuzuki swift ütközik melyik autó törik jobban össze?

Figyelt kérdés
És melyik autós éli túl az ütközést?

2014. aug. 24. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A trabantnak furnérlemez a teteje, meg még egy pár helyen. Szerinted?
2014. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valószínű azért, hogy a trabant. A karosszériája ha törik, akkor az anyagából adódóan az porrá törik.


Második kérdésre: Csak nem mindegy, hogy te egy 70 éves bácsi vagy pl, esetleg be vagy-e kötve...... Szóval mind a kettő elég tág dolog.

2014. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Én trabantban ülve barkassal ütköztem. Az autóm eleje teljesen összetört, a Barkas is behorpadt. Engem az öv a helyemen tartott, komoly sérülést nem szenvedtem. Szerintem suzukinál hasonlóan történne, a trabant darabokra törik, a suzuki meg deformálódik. És hogy ki élné túl? Hát az nagyon sok mindentől függ, én optimistán azt mondom: mindketten.
2014. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ hogy mennyivel és hogy ütköznek.

Nagy vonalakban egy balesetnél minél jobban törik a kocsi annál jobb. (persze nem ilyen egyszerű, és nem mindegy hogy melyik része és hogy sérül)


A Trabantnál ez régen nem igazán volt szempont. A karosszéria ott nem sok erőt nyel el, csak az alváz tud deformálódni. De ott sincsenek kialakítva gyűrődő zónák.

Míg egy Swiftben azért már van gyűrődőzóna ami szépen elnyeli az ütközés erejét.


De egyértelműen a Suzukiban(vagy a többi hasonló kategóriás autóban) jobbak a túlélési esélyek.

2014. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A suzukinak azért erősebb a "kabin" része, és van gyűrődési zónája.
2014. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tehát a gyűrődési zóna azért sokat számít.

És mi lenne ha elméletben építene valaki egy páncélkocsit ami azért nem gyűrődik, és egy sima suzukival ütközne?

Az élné túl amelyiknek felgyűrődött az autó eleje de a kabin része még épp, vagy amelyik tömör autó és nem gyűrődött fel viszont erős csapás érhette valószínűleg a sofőr?

2014. aug. 24. 23:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Nyilván a páncélozott nehéz lenne. A Suzuki meg könnyű.

A többi meg fizika.

A nehéz jármű nem sokat veszítene a lendületéből, tolná és gyűrné maga előtt a könnyű járművet.

De ha két páncélozott ütközne akkor ott a benn ülők belső szervei leszakadnának és belsővérzésben meghalnának(biztonsági öv és légzsák mellett is). Még olyan sebességnél is aminél ha két Suzuki ütközik a bent ülők túlélhetik.

Ugyan ez a helyzet egy betonfallal is.


Szóval a törhetetlen nehéz jármű is csak addig jó amíg nem találkozik egy, legalább közel olyan nehéz járművel vagy egy masszív tárggyal.

2014. aug. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem köszi a választ :)
2014. aug. 25. 01:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Így van, a páncél az elég nehéz, úgyhogy ha jelentősen nehezebb lenne a "páncélautód" vagy mi :D akkor valószínű a suzukis húzná a rövidebbet. De pl. ott van a H1-es hummer. kisebb autókkal szemben lehet biztoinságos, mert 3 tonna, magasabb, eltapossa, átmegy raj a stb. Meg egy kisebb téglafalat is kidönt, de ha olyan valaminek ütközöl vele, ami megállítja a hummert is, akkor már sokkal szarabb, semmi gyűrődése nincs, egyik pillantról a másikra megáll, te is vele együtt, és leszakadnak a szerveid, tehát a biztonsága annak is kétséges.
2014. aug. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egyébként vannak ilyen ütközés szimuláló szoftverek, mst nem jut szembe egynek a neve se, amiben egy csomó autót lehet egymással ütköztetni, hozzávetőlegesen lejátsza neked, mi fog történni.
2014. aug. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!