Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s 51 miért melegszik...

Simson s 51 miért melegszik és égeti el a gyertyát és miért eszik 8.5-9l-t 100-on?

Figyelt kérdés
600ccm-es henger van rajt kis subertes gyári karbival 75-ös fő fúvóka van bent és nagyon sokallom a fogyasztását ahogy mértük 8.5-9l eszik 10 on és 65km/h-nál nem megy jobban és az a másik problémám vele hogy nagyon melegszik és elégati a gyertyát próbáltam már mindenféle gyertyával (isolator,brisk,ngk stb) most legutoljára tettem egy próbát egy stihl gyertyával kb 4 km után azt is elégette mi lehet ennek az oka ?
2014. aug. 25. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én még olyanról nen hallottam hogy simsonra 600 ccm-es henger. De hát mik vannak már a mai világban. Most akkor 100-on. Az most akkor km akart lenni vagy hogy ha 100-al mész? De az nem lehet hogy 100-al mész mikor később irtad hogy 65 a vége. Aztán irtad hogy 10-en. Meg kellene tanulni leirni amit akarsz. Amúgy 600 ccm henger kettő utem. Ne csodálkozz a 9 literes fogyasztáson. De félretéve a dolgokat. Az 60 ccm akart lenni. 100 km-en a 9 literes fogyasztás. Hát először is. Egy simsonnak lelke van nem kell tuningolgatni. Aztán meg 9 liter azon le se tud folyni. Lyukas a tankod. 74-es főfúvókán nem tud átfolyni annyi benzin. Rosszul mérted. Aztán a 65 km/h elég egy simsonnak. 40 a szabályos akkor annál egyáltalán nem fog erőlkodni a simsonod. Gyertya meg ilyesmi probléma az gyujtás probléma inkább.
2014. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nincs kicsit "dízeles" hangja? szerintem ez kopogásos égés lesz... vedd visszább az előgyújtást, ha úgyis szar, le kell szedni a hengerfejet és tenni kell alá fémből hengerfej tömítést, hogy csökkentsd a kompresszió végnyomást, legolcsóbb és legegyszerűbb ha szétvágsz egy sörös dobozt, és abból vágod ki, de ne lógjon az égéstérbe semmi, mert ha belóg bármi, akkor az felizzik, és begyújthatja a benzint még a gyertya előtt...


vagy azért kopog, mert túl nagy az előgyújtás, vagy kokszos az égéstér, vagy túl nagy a kompresszió végnyomás, ezek okozhatják, hogy nagyon hevesen robban be a benzin, gyengébb a motor, nagy a hő, nagy a főtengely terhelése... ilyenkor nem csak a gyertya, de a dugattyú teteje is átéghet, meg a csapágyakat pár 100 km alatt szétveri...

2014. aug. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
bocs el irtam 60 ccm
2014. aug. 25. 19:51
 4/5 A kérdező kommentje:

ki irtam másképpen a kérdést javitvaz ebben a kérdésben vétet hibákal

lehetőeg értelmes válaszokat várnék

2014. aug. 25. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:
már egyszer leírtam mi lehet a baj, többször nem fogom...
2014. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!