Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért 40km/h a sebességkorláto...

Miért 40km/h a sebességkorlátozás a segédmotoros kerékpárokon?

Figyelt kérdés
miért nem 50? azzal a -10 km/h val hátráltatják a közlekedést
2010. jan. 16. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
mert sajt
2010. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mert ezt a törvényt még akkor hozták mikor a babetta volt a csúcsjárgány, és arra nem gondolnak hogy azóta eltelt egy kis idő és az 50esek bőven mennek 100at is akár.
2010. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes egy törvény ez. Ugyanis manapság 40el menni kész életveszély! Az autosok leszoritanak az utrol, arrol nemis beszélve hogy az utak jobb széle nagy többségében tele van kátyuval,nyomvályuval és piszokkal...

Én szerintem lehetne akár 60-70 is a maximális sebességkorlátozása. De mivel rendszám ugysincs a kismotorokon, ezért letrafizni ugyse tudnak, szal annyival mész amennyivel jónak látod.

2010. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 issti ***** válasza:
100%
Így is mindenki 60-nal megy. Ha 50 lenne a kreszben, akkor még gyorsabban mennének, és több baleset lenne. Én is szeretek haladni, de ezek kis robogók többsége elég labilis jármű, nagyon sok rutintalan vezetővel. Profi versenyző biztos tudna biztonsággal 140-nel is autókázni mellék úton is, de nem rájuk szabják a kreszt. Szerencsére!
2010. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a választ ne ott keresd! Baromi egyszerű:


Autópálya-autóút....

ezeket az a jármű használhatja, amely önerőből 40 km/h-nál nagyobb sebességre képes. SMKP-nak SEMMI HELYE EZEKEN!!!!


Megoldás: lekorlátoztatjuk a sebességet, és ennyi.


Ezért lett a KRESZ-ben 40 meghatározva.

2010. jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
attól még a bicikli mindig mehet 60al.. akkor az mehet autópályára? (amúgy pályán a minimum 60..) tök mind1, az én smkp-m megy 100al, autóútra se, nem hogy pályára nem megyek vele..
2010. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
autópálya autóúton az a jármű közlekedhet amely 60km/h vagy annál magasabb az utazósebessége és ezt jogszabály is engedi
2010. jan. 23. 19:26
 8/8 A kérdező kommentje:
jah és a bicikli is csak 40el mehet városban és 50el lakott területen kívül bukósisakban nélküle 40
2010. jan. 23. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!