Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik h még gyáriak az első...

Létezik h még gyáriak az első fékek?

Figyelt kérdés
+ - 100 ezer km-el vettem a kocsit, de már akkor "kopottak" voltak a tárcsák (volt pereme), most van a kocsin 170 ezer és most kezd súrlódó hangja lenni fékezéskor... Létezik h még a gyári van fent ? Egyébként következetesen vezetek sok motorfékkel ...
2014. aug. 29. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
110-ről már hallottam, de 170 és afölötti élettartamot szerintem max a hibridek tudhatnak, viszont azok jóval többet is... ha nem hibrid autóról van szó, akkor kicsit fura, valami spéci anyagból lehet, ha ennyit kibírt... szerintem az előző tulaj már cserélte, főleg ha ő nem vezetett okosan, és szerintem te 20-30 ezerrel vetted
2014. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te most tárcsáról vagy fékbetétről beszélsz?


Féktárcsa minden további nélkül kibír 170e km-t, ha nem városba futotta az autó az életét, sőt... Nagyobb sztrádaautóknál nem ritka a sokkal hosszabb tárcsa élettartam, főleg, ha a gondos gazda időben cserélte a betétet. Mi 270e-nél cseréltünk tárcsát - igaz ebből olyan 250e volt autópálya és max. 20e város.


De egy jó minőségű betét is kibír 50-60e km-t "lazán" ha nem idiótán használja a féket az ember.


Persze még sok tényező van, milyen nehéz az autó, szokott-e vele a tulaj megpakolt trágyás utánfutót húzni városba, mennyit jár sztrádán, stb..


Összességében simán elképzelhető, hogy eredeti még a tárcsád. Meg kell nézni mit ír a gépkönyv min. vastagságra, meg kell mérni aztán az alapján eldönteni, hogy csereérett-e.

2014. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tárcsáról beszélünk igen.

Köszönöm a válaszokat.

2014. aug. 30. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!