Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltónál mennyi...

Automata váltónál mennyi időnként/km-erenként kell cserélni az olajat?

Figyelt kérdés
Ha kevés olaj lenne benne, jelzi ezt a műszerfalon?

2014. aug. 29. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

nem jelzi, legfeljebb a legmodernebbek...

cserélni kb 80-100 ezrenként kell

2014. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyanról még nem hallottam hogy kifogyjon belőle az olaj, nem is igen jelzi.

Elméletileg nem kell cserélni ezért nem adnak a gyartók pontos periódust. De tapasztalat szerint 60.000 kilóméterenként kell cserélni, főleg a régebbi autóknál szokták ezt tenni.

2014. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem OBD II-es autónál a váltó Ecu már tud jelezni, ha kevés az olaj ( de lusta vagyok átnézni a hibakódok listáját).


Sok gyártónál hivatalosan nem kell váltóolajat cserélni, ez a világ legnagyobb átb aszása. Így garantáltan nem bír többet a váltó 250-350 000km-nél - igaz ez már jócskán garanciaidőn túl van.


Illik a váltóolajat is lecserélni 40-50 000km-enként a váltószűrővel egyetemben.

2014. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80 ezrenként elég.
2014. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak olyan váltóval találkoztam, amiben volt nívópálca...


Volt jópár automata járgányom(most is az van) de egyikben sem kellett olajat cserélni.

Az is igaz, ha taxizol, állandóan vontatsz, vagy sokat jársz hegyre, akkor tanácsos legalább százeternél cserélni..de..


a nívópálcán lévő olajon látszik a minősége, sőt a szagán is lehet érezni, hogy égett-e, cserélni kell.


ezeket a jeleket egy jobb autó leírása tartalmazza.


példul volt olyan japó autóm, amiben kifejezetten azt írták, hogy normál használat mellett soha nem kell cserélni váltóolajat.


most olyan van, amiben 190 ezer mérföldnél(!) kell cserélni..

2014. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az automatánál nem az olaj minősége a fő probléma. Ajánlom a #8. hozzászólást:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__531..

2014. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!