Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől jön füst a bal első...

Mitől jön füst a bal első kerék mögül vezetés közben ami fehér es gumi szagu? Plusz hiaba adok gázt alig van húzása a kocsinak.

Figyelt kérdés
Az iránt érdeklődők, hogy van egy matiz 1-es 2000 évi kocsim. Van egy olyan bajom, hogy vezetés közben váltásnál, ha nem jol váltok akkor valamiért a balelső kerék mögül füstöl nem a kerék, mert neztem a motor és a kerek közötti reszbil jön és égett gumi szaga van. De csak akkor van ha nem jol váltok vagy lelassitok es nem veszem vissza 2- esbe és ugy adok kis gázt. Ekkor a kocsinak alig van ereje az emelkedőn alig visz fel es meg a motor is rázkódik. De ha megallok és újra elindulok semmi baja, amig ujra nem váltok, de szerintem nem rosszul. Remélem nagyjából érthetően mondtam el.
2014. szept. 1. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kuplung nem csúszik?
2014. szept. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg kuplungcserés az autó. A "rosszul váltások" után ez egy drága lecke lesz.
2014. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az is rossznak számít ha lelassítok és nem veszem vissza 3masból és újra gázt adok és már akkor érzem a gyenge húzását. meg főleg ha sokat kell kuplungozni a dugó miatt ekkor is észre vettem hogy az enyhe emelkedőn alig van ereje. hiába veszem vissza 2-esbe még lassabb lesz. városban javarészt 1-3 között használom a váltót és mindig teljesen kinyomva váltok. hát lehet kuplung csere lesz belőle ha ennyire nem bírja a sorozatos gyors váltást meg lassításból újra gáz adást. jegyzem meg nem minden esetben van. Igaz néha mikor elindulok zöldnél és már "unom", hogy alig akar elindulni akkor oda nyomom és lehet hallani a motorból mintha "kaparná" az utat. De aztán érzem is az égett gumiszagot és látom a fehér füstöt.
2014. szept. 2. 05:52
 4/6 anonim ***** válasza:
ezek a kismotoros benzinesek nem arra valók hogy alacsony fordulaton használják őket. Amúgy sincs sok ereje, de at a keveset is inkább magasabb fordulaton tudja. Ha az a cél hogy alacsony fordulaton tudd használni az autót vegyél dízelt.
2014. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nálam az a cél, hogy menjen az autó és ha gázt adok akkor ne hagyjon cserben bármilyen fordulaton is pörög a kocsi.
2014. szept. 3. 07:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Elégetted a kuplungodat. Csere kb. 15000 Ft + munkadíj
2014. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!