Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan állapíthatom meg...

Hogyan állapíthatom meg könnyen, hogy van-e még elég kompresszió a Simsonomban?

Figyelt kérdés

Kompressziómérőm sajnos nincs.


A motor csak akkor indul, ha benzint fecskendezek a gyertyafuraton keresztül, utána leáll.


Az úszóban van benzin, a karbit, fúvókákat kitakarítottam, úgyhogy nem értem miért nem kap benzint.


A gyújtást nem piszkáltam.


2014. szept. 1. 15:08
 1/6 kata kata ***** válasza:
Kiveszed a gyertyát.Az újjaddal befogod a nyílást közben a másik kezeddel a berúgókart párször lenyomod.A levegő áramlásából lehet érezni a végsűrítést.Persze nem műszer pontossággal.
2014. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Az úszóban van benzin"


Hát ez nem épp jó dolog, az úszóban nem lehet benzin!

:D


A légszűrő/légszűrőház ép? Ha ráhúzod a szívatót, akkor történik valami? Az hogy azt hiszed kitakarítottad, még nem jelenti azt, hogy jó is a karbi. Ha befogod a szívó oldalt, akkor érzel valamit? Tömítések rendben?

2014. szept. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát azt bizony tapasztalat híján nem túl egyszerű megállaptani. Én azt csinálom hogy ráülök a motorra, úgy rendesen és ráteszem a lábam a berugókarra. Ha eltelik néhány másodperc mire átfordul a főtengely a holtponton a lábom súlyától, akkor nincs gond a kompresszióval. Ha gyorsan leszalad a berugókar akkor valami gond van. Mindenestre előtte indítsd be a motort, hogy legyen olaj a gyűrűkön és a hengerfalon, ez sokat szigetel egyébként, ha szárazak (régen volt beindítva a motor) akkor még egy hibátlan mechanikájú motorban is gyenge lesz a "kompresszió".
2014. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úszóházra gondoltam, azt hittem egyértelmű.


Tömítések, szimeringek tavaly cserélve, akkor tökéletesen működött a motor, kb 8 hónapot állt, azóta csinálja ezt.


Sajnos szívatóval sem indul.

2014. szept. 2. 07:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Az hogy tavaly cseréltél főtengelyszimeringet nem jelenti azt hogy nem lehet rossz. Én azt tapasztaltam hogy hosszabb állás után ezek a mai szimeringek nem állnak már a helyzet magaslatán. Cseréld ki a gyújtás felőli szimeringet megint, filléres dolog és utána lehet hogy nem is kell már tovább keresni a hibát.
2014. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 joco5582 ***** válasza:
Ha felpörög üzemanyag befecskendezésre, és előtte jó volt mégiscsak üzemanyagnak kell lennie. Vedd le a levegőszűrő gumiharangját, hátha ott lesz a gond. Szivatóval illene benzinesnek lennie a gyertyának. Apropó egy új gyertyával kellene próbálkozni
2014. szept. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!