Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben mit tudok...

Ilyen esetben mit tudok csinálni a motorommal?

Figyelt kérdés
A motorom hengerénél (a kipufogó felfogatásnál) letört egy kicsi darab és ezért ott nagyon szökik a levegő! Mit lehetne ezzel csinálni? A letört darabot esetleg vissza lehet e heggeszteni? (Jó lenne ha elég tartós is lenne!) Vagy hallottam valami olyasmit is hogy esztergályos ezt a hibát tudja javítani! Ha tényleg tudja akkor mit kell neki mondanom hogy mi kell nekem a hengerhez? Előre is köszönöm a segítséget! :)

2014. szept. 2. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen levegő szökik?

Kipufogó illesztése sérült és a kipufogó gáz szökik?

Vagy az égéstér és kifúj?

Vagy a forgattyús ház? (2T esetén)


Egyébként meg képet tegyél fel róla. Aztán akkor talán érdemben tudunk majd segíteni.

2014. szept. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kipufogó gázok szöknek ott! Meg ettől jóval nagyobb is lett a hangja,mikor letört az a kis darab! (Amúgy egy csavar tört le ami a hengerhez volt heggesztve oda alulra ahova a kipufogót kell felfogatni és mivel most csak 1 csavar fogja (nem 2 mint eddig!) ott az nem elég neki és ezért fúj ki! (Tömítés van alatta,meg volt is!) Mit lehetne ezzel kezdeni?
2014. szept. 3. 00:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Tehát kiszakadt a tőcsavar?

Alakítsd át rugós felfogatásúra.

2014. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen az szakadt ki! És azt hogy tudom megcsinálni? (Mert enduronál már láttam olyan rugós kipufogó felfogatást!) Olyasmire gondolsz te is?
2014. szept. 3. 16:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen olyanra. De látni kéne hogy hogy néz ki. Lehet egyszerűen javítható és akkor azt kellene megcsinálni.
2014. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csináltam képeket a hibáról csak nem tudom hogy hogy küldjem el?
2014. szept. 3. 19:43
 7/10 anonim ***** válasza:
kepfeltoltes.hu -ra feltöltöd és a kapott linket beírod ide hozzászólásba.
2014. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elküldtem privát üzenetbe a kêpeket a hibáról!
2014. szept. 3. 22:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért én ide írom a választ.

A képeid:

[link]

(másik kép kicsit kiegészítve)

Az első képen a tőcsavar elég érdekesen néz ki. Úgy látom már hegesztve volt, méghozzá elég randán és, mivel látszólag a hegesztésnél tört el abban sem vagyok biztos hogy öntöttvashoz való pálcával csinálták.


A második kép viszont még érdekesebb.

Ez mi? (zölddel karikázva):

[link]

Szerintem az a tőcsavar helye. A letört rész pedig a felfekvő felület volt, úgy mint a másik oldalon.

Tehát oda nem csavar kellene, hanem egy sík felület. De ha hiányzik is az a darab akkor is jól kellene tömítenie.


Persze gondolom azért nem a helyén van a tőcsavar mert valaki baromállat módra megtépte és kiszakadt a menet. Aztán ahelyett hogy szakszerűen javította volna felheftelte mellé a csavart, nem tudva azt, hogy öntött vasat öntött vashoz való elektródával kell hegeszteni, ezért le is tört.


A megoldás pedig: menetjavító, vagy egy mérettel nagyobb menethez való furat és bele menet. Aztán egy megfelelő tőcsavar.

2014. szept. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi a segîtséget!
2014. szept. 3. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!