Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van ennek "hivatalos" neve?...

Van ennek "hivatalos" neve? És hogyan lehet megcsinálni? (Nem akarom kipróbálni, csak kíváncsi vagyok).

Figyelt kérdés
Több helyen találkoztam olyannal, hogy a sofőr úgy driftel(vagy nem tudom mit csinál), hogy az autó eleje egy helyben marad, és a hátulja füstölgő kerékkel (gondolom padlógáz hatására) körbe-körbe megy, az eleje körül, ami csak elfordul az erőhatásra (hátsókerékhajtású Mercedes S500-nál láttam). Gondolom drift, de van ennek neve? És hogy lehet ilyet csinálni?

2014. szept. 3. 21:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Értelmesebben fogalmazva pörög, bocsi a javításért.
2014. szept. 3. 21:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem drift. Talán burnout lenne a megfelelő szó, de nem biztos.

Ehhez nagyon erős autók kellenek, mint az S500 is, ugyanis úgy kell csinálni, hogy állsz a féken, és közben padlógázt adsz. Csakhogy igy a hátsó fékek hamar meghalnak. Igy aki rendszeresen csinálja, átépiti a renddszert úgy, hogy csak az első kerekek legyenek fékezve. Igy már gyengébb autóval is menni fog.

2014. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Burnout az füstölgő kerekes elindulás.


Ehhez az kell amit az első írt, meg hátra ugyebár nem a legmárkásabb téligumi, sőt, lehetőség szerint kopott is.


Az S500 amúgy egy vadállat. Az még menetközben is kapar, igazi aszfaltszaggató.

2014. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!