Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima dizel Ford Transitra...

Sima dizel Ford Transitra lehetne turbót rakni?

Figyelt kérdés
Ez egy 2500 ccm-es sima dizel Ford Transit. Iszonyat lassú és erőtlen az autó,de több ilyen tulajt és szervízt megkérdezve semmi baja,ez ilyen.Ha jol tudom gyárilag létezik ez turbósba is,de az miben tér még el ettől? Elég csak egy másik kipufogó csonkot és a turbót megvenni és rá lehet tenni? Adagoló maradhat az eredeti vagy az is kell másik? Na meg még mik lehetnek ha meg szeretném csinálni turbósra?

2014. szept. 4. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, én úgy tudom, hogy 2000-ig amiket gyártottak, azokban csak ez volt, turbó nélkül. Utána meg csak turbóval jött az új generáció.

De amúgy használhatóak ezek 80-90 km/h-ig, többel meg nem kell hajtani.

2014. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen ez a baj! Ma Budapest-Tatabánya alatt megőszűltem. Az autópályán az emelkeknél max 80 a motor majd kiugrik és szinte üres a plató.Minden egyes kamion.,busz megelőz. Egy turbó sokat dobna a dolgon...... Ez sajna egy 1999-es terepes(német katonai) valós 186000 kilométerl abs duplafúlkés stb királyság csak ez a motor....
2014. szept. 4. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, csak az átalakítás költsége elég húzós, olcsóbb lenne lecserélni.
2014. szept. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez az autó most a cégünké,én csak egy alkalmazott vagyok ott.Le akarnak cserélni pár autót többek közt ezt is.Ez az autó a korához képest egész jó állapotban van,igaz hogy a kaszni itt ott rohad,de nem vészesen,de a motor,váltó,futómű stb lényeges dolgok teljesen tökéletesek! Elég olcsón tudnám megvenni,de igy ezzel a motorral nem kell. Kb mennyiben lenne egy turbó? Egyálltalán miket kellene cserélni és még beletenni?

Az világos hogy a kipufogó csonkot át kellene alakítani a turbó miatt,és akkor a töltőlevegő miatt is kellenének átalakítások,intercooler nem kellene,csak sima turbó.Nade ezek után még miket kellene hozzá venni vagy átalakítani? Az üzemanyagrendszerben kell változtatni?Ugyértem másik adagoló vagy jó lenne a sima dizel adagolója? Milyen plusz érzékelők,vákumdobok stb kellene még?

2014. szept. 4. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez ilyen egyszerű lenne, hogy egy turbót belepakolsz, oszt kész. Szerintem egyszerűbb lenni egy bontott turbós Transitból motrot, és kicserélni. Jogilag tudtommal lehetséges, és egyszerűbb/olcsóbb kivitelezni, mint egy turbósítást. A régi motrot meg továbbpasszolhatod. Vagy ha mindenképpen az eredetivel szeretnél valamit kezdeni, akkor egyszerűbb dolgokban gondolkoznék, mint pl. a chiptuning. Esetleg valami sportlégszűrő. Nem mondom, hogy hanyatt fogsz vágódni a változástól, de tizenpár lóerő többlet szerintem nyerhető így, ami már észrevehető. És ezekkel a változtatásokkal annyira nincs is beletúrva a motorva, szóval lesz egy örök-életű szívódízeled, ami erősebb lesz, mint a gyári.
2014. szept. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De volt ebben 2.0-ás DOHC benzinmotor, azzal bika a dizelhez képest, meg amúgy is jól megy. Csak leeszi a gatyád, pláne egy hosszú platósban.
2014. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az adagoló mindenképp maradhat a régi szerintem,szívócsonkot viszont cserélned kell,intercoolert én raknék a helyedben ha már turbó...nem tétel...,és ahogy írtad is a kipufogó csonk+gyári turbo,a hozzávaló csövek és hát még annyi hogy elvileg a turbós változatban erősített dugattyúk-hajtókarok vannak (bár ezt csak feltételezem mert a legtöbb autónál így van...DE szerintem ha meghagyod a gyári töltőnyomását ami kb. 0,8 bar,azt simán kibírják a szívódízel dugattyúi is,nem fog tőle szétmenni legalábbis egyhamar biztos hogy nem! Vákuum csövek pedig igazából csak a druck labdának kellenek,de meg lesznek a helyei a turbós szívócsonkján,ott már elvileg adja magát minden,csak pontosan járj utána hogy tényleg van-e ráilleszkedő szívó-és kipufogó csonk,mert más különben sok a farikcsa.
2015. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!