Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kombi mennyire másabb,...

Egy kombi mennyire másabb, mint a sima autó?

Figyelt kérdés
Na jó ezt jól leírtam, sima autó :D Mármint a nem kombi. Kocsivásárlás előtt állok és h astrát terveztem venni, most ráakadtam egy kombi astrára. Őszintén szólva nekem úgymond felesleges a nagy csomagtér, nem családi autó lenne, egyedül használnám legtöbbet. Ilyen szempontok alapján esetleg van bármiféle hátránya annak, hogy történetesen kombi? Mert nincs nekem vele bajom, csak direkt nem olyanokat néztem, mert nem lenne kihasználva a mérete.
2014. szept. 5. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindössze annyi a különbség hogy a kombi csomagtere nagyobb a dobozos kialakítás miatt, a többiben ugyanaz mint a "sima" autó. Később még lehet jól jön a nagy csomagtér.
2014. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyanokra gondoltam, mint mondjuk fogyasztás, ha a motor és egyéb felstzereltség állandó, vagy mondjuk vezetés... Épp ezért is nincs ellenemre a kombi, mert később még jól jöhet.
2014. szept. 5. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Hátvkb ennyi a különdség.Még annyit azért hozzáteszek hogy a kombik valamivel nehezebbek és rosszabb a légellenállásuk,ezért minimálisan is de többet esznek és nem olyan sportos az útfekvésűk se.De még egyszer írom ezek csak nagyon minimális dolgok.Amugy én mindig is kombit vettem ha nem is volt rá nagy szükségem.Soha nem tudhatod mikor kell valamit elvinni,belerakni,kemping,túra stb.
2014. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban semmivel sem esznek többet, bár tény, hogy vagy 100 kilóval nehezebb a kombi, talán azt meg lehet érezni. De amúgy alkatrész, minden ugyanaz.
2014. szept. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, nekem pont H Astrám van! :) Ráadásul a sajátom 5 ajtós, a munkahelyemen meg a céges kocsik kombik, szintén H Astrák.


Elvileg a különbség csak annyi, hogy a kombinak nagyobb a csomagtere. Az eleje, beltere ugyan az.

Illetve a kombinak valamivel nagyobb a tengelytávja, ezért a hátsó üléssor lábtere valamivel nagyobb, de őszintén szólva a gyakorlatban én ebből semmit nem veszek észre.

Tömeg, fogyasztás, légellenállás tekintetében nagyon minimális a különbség, észre se veszed.


Én direkt 5 ajtósat vettem. Nem kell a nagy csomagtér. Egyébként az 5 ajtósé se kicsi. Alapból átlagosnak mondanám. A hátsó üléstámlákat lehajtva pedig az EUR raklap is simán befér, csak ekkor 2 személyes az autó.

Ezen kívül nekem az 5 ajtósnak a formája jobban tetszik. A kombinak az "egekben" van a segge, ami picit bumfordi kinézetet ad neki. Meg amúgy a kombi autók nekem általában olyan koporsószállítónak tűnnek. De ez csak szubjektív vélemény.


Összefoglalva: a kombi előnye a nagyobb csomagtér, hátránya a kevésbé esztétikus, sportos kinézet valamint szűk helyen a körülményesebb parkolás.

2014. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!