Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki járt már úgy hogy...

Valaki járt már úgy hogy rossz minőségű üzemanyagot tankolt és minden baja volt az autónak?

Figyelt kérdés
Tankoltam egy kúton, azóta néha olyat csinál az autó, mintha nem menne egy henger, és ilyenkor rázkódik is az autó.
2014. szept. 6. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Normális kúton tankoljál.
2014. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam hogy az Agip nem az :(
2014. szept. 6. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:
igen, injektor takarítás lett a vége és normális kút volt mol
2014. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagy forgalmú benzinkúton kell tankolni. A kis forgalmú kutakon akár akaratuk ellenére is árulhatnak "rossz" üzemanyagot. Én mióta benzinkútra járok (kb 26 éve) nem szaladtam bele ilyen esetbe, pedig voltak "érdekes" helyek is ahol megálltam feltölteni a tartályt.
2014. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Aha, egy kis falusi kúton (a németnek hirdetett olcsó kútlánc logója volt fent - ugye három betű meg egy felkiáltójel) tankoltam tele tank gázolajat: feltöltöttem teljesen, bementem, kifizettem, elindulok, minden normális. Elindulok, de elég erőtlen az autó. Siettem, nem volt idő visszamenni reklamálni, de 20 km után a szintjelző leesett 3/4-re (ami normálisan 240-260 km után következik be). Utána is gyorsan csökkent, kb. 6 litert fogyasztott el belőle a kocsi 100 km-re a normál 5,2-5,3 helyett.

Tankoltam újra amikor negyedig volt a kijelzés szerint, fél tanknyi gázolaj ment csak bele, de helyre jött minden, a fogyasztás, az ereje és a szintjelző is.

Nem sokkal utána ki lett cserélve a szűrője is: nem volt koszos, szóval valami érdekes löttyöt kaptam gázolaj helyett. De a kocsi ment azóta 20e km-t, ha valami súlyosabbat okozott volna már tudnék róla. :)

2014. szept. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*az első elindulok nem kell oda - de persze kellett egy kis táv mire a tankolt gázolaj elért a felhasználási helyére...
2014. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én most tankoltam rá máshol, meg adalékot is raktam hozzá, és mintha változott volna a dolog. Amúgy eddig mindig shellen vagy OMW-n tankoltam bele, nem tudom most miért nem.
2014. szept. 7. 07:13
 8/8 anonim ***** válasza:
5-höz hasonlóan nálam is szintén többletfogyasztás lépett fel. Egyéb baja nem volt/lett a kocsinak.
2014. szept. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!