Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vízpumpa csere minél hamarabb?

Vízpumpa csere minél hamarabb?

Figyelt kérdés

Most lesz vezérműszíj+ görgők+ feszítőgörgő + külső szíjak cserélve a Frissen vásárolt autómban. Ez úgy néz ki eddig,hogy 150k-ba fog kerülni,ami igazából nem bánt,mert ezt kötelező volt elvégezni,ha nem akarok egy töb százezres kárt. Az autó 155 km-t futott és nagy nehezen megtaláltam a volt tulaját,aki elmodnta,hogy még nem volt vezérműszíj cserélve az autón. Ez szerintem nem kis felelőtlenség. Mindegy. Szóval most elég hirtelen a zsebembe kellet nyúlnom,hogy ezeket mihamarabb kicseréljem. Vízpumpát azt most sajnos nem tudok cseréltetni,mert az még plusz 30 ezer lenne kb.


És itt jön a kérdés,hogy az mennyire veszélyes,ha tönkre megy? Illetve mennyi idő után adhatja meg magát? Amint lesz pénzem az is ki lesz cserélve,de jó lenne , ha tudnám,hogy azért még bírja egy darabig.


Kösz!



2014. szept. 10. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a rendszerben van akkor együtt szokták, h úgy kapjon be a szíj meg a többi.

Én a helyedben vennék fel A-hitelt és letudnam azt is.

Amúgy milyen autó, mert elég sokba van, 180 ezerért.

2014. szept. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mitsubishi Galant 2001-es.. Hát ja,nem olcsó , és ezek még nem is gyári alaktatrészek.. Egyébként azt mondta nekem az alkatrész boltba a csávó,hogy ő úgy tudja,hogy elvileg nem a vezérműszíj hajtja.. Hát ja,ezt mondjuk jó lenne megtudni.. Márkaszervízbe most azt ígérte a munkafelvevő,hogy amikor neki kezd akkor felhívnak,és én akkor be tudok menni és beszélek a szerelővel úgyis..
2014. szept. 10. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:
újjíttasd fel, az megvan az új árának feléből, azaz 15-ből annyit kibírsz szerintem
2014. szept. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Swiftem van,220 ezer kilométerrel.

Gyári a vízpumpám,még sosem volt cserélve.Általában elkezd hangosodni a csapágy miatt,de azzal még sokat elmegy.-Illetve a tömítésnél szokott folyni.

A szerelő nyílván kézzel-lábbal a csere mellett lesz,de ha most nincs rá elég kredit,akkor is sokat autózhatsz még vele..

Arra figyelj,hogy mindig legyen fagyálló benne,ami a kenést adja a vízpumpának.

2014. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolom Te kérdezted az előző ilyen jellegű kérdést is...


Ha tutira nem a vezérműszíj hajtja, akkor nem "kötelező" most kicserélni. Azért szokták javasolni, mert ha a vezérlés hajtja, és gallyra megy a vízpumpád, újra fizetheted ki a vezérléscsere munkadíját is, ami általában nem olcsó. Márkaszervizben meg pláne nem az.


Az én autómban sem a vezérműszíj hajtja, hanem a (hosszbordás) generátorszíj. Azt levenni utólag meg nem tart semmiből. Egyébként az én autómban (Astra H) 215.000km van és még a gyári legelső vízpumpa van benne. Így a vezérléscserét megúsztam kedvezményesen 70.000Ft-ból, igaz gyári alkatrészekkel.

2014. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!! Akkor azt hiszem az még marad egy ideg. Rá fogok kérdezni,hogy a hosszbordásszíj hajtja-e vagy a vezérműszíj , de ha a vezérműszíj esetleg,akkor se lesz most kicserélve keret híján. Mellesleg semmi kopogó hangot nem hallottam.


Még egy kérdés : Ha a vezérműszíj hajtja és tönkremegy a vízpumpa,akkor annak mik a követkevményei? El tudja szakítania szíjat vagy nem jellemző?

2014. szept. 10. 16:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a vízpumpa galyra megy, nem lesz hűtésed. Folytassam?
2014. szept. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

*gallyra



-Ha beáll a vízpumpa,akkor tud szakítani..

De sokáig kerreg,visít,mielőtt ez bekövetkezik

2014. szept. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!