Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G be Ledezés?!...

Opel Astra G be Ledezés?! Ledhez milyen ellenállás kell?

Figyelt kérdés

ki cseréltem a G astáramba a műszer fal ledet de nagyon gyenge! ezért arra gondoltam hogy komolyabban meg kellene csinálnom

PL https://www.youtube.com/watch?v=pznZmV8UW-Y&feature=youtu.be

1:25 töl.

meg vettem a ledeket de az ellenállást nem!

Mert a boltba a Faszi szerint nem jó ellenállást vennék!

én úgy gondoltam hogy a led nyitó feszültsége Pl: kék led 3,2-3,3v ahhoz egy 470 Ohm ellenállás kell ugye a kocsiba +-~12v van

és minden led-re forrasztanék ellenállást

zöld ledre 470 Ohm

piros ledre 510 Ohm

kék ledre 470 Ohm

szerintetek így jó lenne?

ha nem, akkor hogyan gondoljátok ti?

segítsetek létcci!



2014. szept. 10. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt beleőrülsz a fizikába,nézegesd meg ezt az oldalt..

[link]

2014. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó... de mit nézzek én ezen?
2014. szept. 10. 19:45
 3/7 anonim válasza:

[link]


itt van egy táblázat is, akár több ledet sorba tudsz kötni akkor kisebb ellenállás kell, az eredmény ayyi hogy kevesebb ellenállást kell használnod, hátrány, ha egy kihal a sorba akkor az egész sor sötét marad :)

2014. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem G astrám van. Már nagyon régóta szenvedek a ledezéssel.


Én ennyire nem mélyültem bele, mint te, tehát nem akartam + ledeket bekötni, de lassan az lesz.


Én csak a gyári izzóit cseréltem ki ledesre. Éppen elég szép fénye van, még a max erősségen erős is a világítása. Egy a baj, hogy pontos és megfelelő foglalatút még sehol sem találtam. Vagy nem érintkezik rendesen vagy van valami baja. Addig jutottam, hogy a gyári izzók foglalatába fogok ledet forrasztatni, mert csak az egyszerű 100 Ft-os izzónak van jó foglalata Még a több ezer Ft-os led is egy kuka.


Ha így sem jön be akkor megpróbálkozom a felvételeken lévő ledezéssel, de annyira nem akarok belemélyülni, mert ha ki tudom cserélni az eredeti gyári izzókat ledesre bőven elég, mert manapság a ledek fényével már nincs baj.


csak a foglalattal......

2014. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

pl a fűtésállító gomboknál csak a középső gomb mögött van egy db rizsizzó. Ha elég erős ledre sikerül kicserélni nem kell oda több.


CSak ilyen erős izzókat szerelve nem árulnak, külön kell megvenni és trükközni vele. De ellenállás ezekhez nem kell, úgy vannak már kialakítva, hogy már nem kell hozzá forrasztani külön.

2014. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

21:43-mas válaszoló én sem akartam bele merülni én is vettem bele való foglalatos ledeket. meg is szenvedtem velük mert nem fért bele a foglalatba a led.. meg kellet reszelgetni csiszolgatni hajligatni a ledet hogy jó legyen!

kemény 1 teljes napom rá ment! tiszta ideg lettem az egésztől! és a legszebb az egészbe a végeredmény! annyira jól világit hogy este úgy kell közel hajolni a km órához hogy most ugyan mennyivel is megyek mert szart se ér az egész! nem világítja be! hulladék.. ugyan úgy az órát se a közép konzolba.. nappal esélytelen hogy leolvassak róla valamit is! fel mérgelt teljesen. nem akartam ennyire belemerülni a dologba de a kényszer rá visz! :S

2014. szept. 10. 23:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Na látjátok-ezért nemszabad venni kínai olcsó fost xD
2014. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!