Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda CBF600-ra milyen gumit...

Honda CBF600-ra milyen gumit ajánlotok? Kritériumok lent.

Figyelt kérdés
Nem kell, hogy vizes úton toppon legyen, de szárazon nagyon jól tapadjon, és lehetőleg 7-10000km-t bírjon ki. A válaszokat köszönöm!

2014. szept. 10. 23:58
 1/3 Valter6672 ***** válasza:
7-10.000kmer azért az elég sok..a sportgumik kb 3-4000et bírnak, a túragumik pedig max 10et, de a tapadás rovására. A michelin road2-3 azok egész jók. (rs 125ön használtam) A CBF-en most Bridgestone Battlax BT 016 van, tapadás 10/10 a kopása pedig átlagos. Szerintem megéri ilyet venni rá!
2014. szept. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most van Pilot Road 2. Egész jó, csak ezen a 2-komponensű technológián még dolgozni kéne. A széle jól tapad, a közepe viszont silány. Ha pl. döntöm egy gyors kanyarban, és éppen a két keverék határán van, hajlamos olyanra (főleg gázadáskor), hogy megcsúszik a hátulja, majd a széle megfogja, és visszajön, ennek követkrztében megint megcsúszik, úgyhogy szeret táncolni. Lehethogy a hátsó futómű állításával el lehetne valamit érni, de abban nem vagyok nagy szaki. És tetszik ez a "játékosság", kiszámítthstatlanság, lehet vrle csúszkálno, de jó lenne, ha bízhatnék a gumimban, és nem csak a lassú kanyarokban merném határig dönteni. Ezért hondoltam valami másra. Kösz a tippet, utánaolvasok.
2014. szept. 11. 10:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam a gumik 600-as sportgépen átlagosan 11-12e Km-t bírtak, nem vagyok Valentino Rossi.

Pirelli Dragon Evo - ezzel vettem anno, jó gumi volt annak idején, nem egy pálya gumi, de nem is túra. Az volt vele a gondom, hogy hidegen nem volt olyan jó tapadása, motorozási stílusomból adódóan sokszor nem tudtam olyan hőfokra melegíteni ahol jól működnek. Ezt a gumit már nem gyártják.

Pirelli Diablo - ez egy nagyon jó gumi volt, de akkor már több tapasztalattal rendelkeztem és elkezdtem pálya napokra járni. Szükségem volt egy olyan gumira ami már puhább a szélein.

Pirelli Diablo Corsa III - ez már egy többkomponensű keverék, alkalmi pályanapokra kiváló, közútra is jó - de nekem a Pirellikkel mindig gond volt a melegítés. ( Nem merem közúton tekerni a motort )

Amikor az előző motoromon csere érett lett a gumi, pont nem volt R17ben Pirelli, így az ottani eladó tanácsára Bridegstone S20-ra váltottam. Jó döntés volt. Ez a gumi sokkal jobban feküdt a stílusomnak, szintén többkomponensű keverék, a szélein lévő lágy guminak köszönhetően remekül tapad a kanyarban. Esőben nem szeretek motorozni, de volt "szerencsém" ott is tesztelni, teljesen megbízható. Szóval ha olyan "Nyúl Béla" vagy mint én közúton akkor bátran merem ajánlani, nem fog csalódást okozni.

2014. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!