Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan induljak el benzines...

Hogyan induljak el benzines autóval gyorsan?

Figyelt kérdés
Sziasztok.tanulok vezetni éppen,már a 20. órát elhagytam.Minden megy jól,kivéve ha..Példa: Megyek a dombon felfelé,piros a lámpa megállok,és pont akkor vált sárgára,majd zöldre, és gyorsan kell elinduljak.Ez nem megy,mert valahogy mindig sikerül lefulladnom.Ha van időm a mérlegállásra semmi gond,de nem egyszer van hogy pl,domb és elsöbbségadás\stop tábla és meg kell álljak.Hogyan kellene ezekben a helyzetben cselekednem?

2014. szept. 11. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha megálsz a gépjárművel dombon,akkor elindulás kézifék behuz majd lassu gázadás lassú kuplung felengedés,közben kézifék kiengedése.Ha nem álsz meg teljesen tehát mozgásban van az autó és ugy vált a lámpa vissza 2-e sebességi fokozatba,vagy ha nagyobb sebességgel gurulsz 3-as fokozatba.
2014. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem,és ha pl már szinte teljesen megállt a kocsi amikor már sárga\zöld a lámpa és jönnek mögöttem akkor mit tegyek?
2014. szept. 11. 21:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Javítom: mit tegyek hogy hamar elinduljak,lendületesen és ne tartsam fel a forgalmat?
2014. szept. 11. 21:15
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Gyakorold a kuplunghasználatot. A kézifékes trükk kb. csak a budai hegyekben kell, ott is csak a nagyon meredek részeken. Pesten gyakorlatilag sehol.


A kuplunggal tökéletesen meg lehet a fogásponton fogni az autót bármilyen lejtőn úgy, hogy nem indul el de nem is gurul hátra. Ott adsz gázt és ugyan úgy továbbengeded a kuplungot, mint sima úton történő indulásnál.


Ennyi. Sokat kell gyakorolni, de ez a vezetés ALAPJA! Mindig csodálkozok a sok szerencsétlenen, 30-40 éves emberek több százezer levezetett km-rel csak úgy tudnak elindulni egy minimális dombon, hogy vagy hátragurul egy métert (és összetöri aki mögötte áll) vagy csikorog a kerék meg ég a kuplung...


A gyors elindulás trükkje szintén a kuplung és a gáz összhangja, semmi más.

2014. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En ugy szoktam hogy rajtatartom a feken a labamat, es kozben elkezdem felengedni a kuplungot. Ha erzed hogy elkezd fogni, akkor leveszed a labad a fekrol es temposan adsz egy kis gazt, es kozben szepen fokozatosan engeded tovabb a kuplungot is.
2014. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

erre tanítják a kézifékes elindulást... behúzod annyira, hogy ne guruljon hátra a kocsi, és ugyanúgy elindulsz, mintha egyenesen állnál, csak nyilván nagyobb gáz kell hozzá, miután fogni kezd a kuplung kiengeded a kéziféket és mész, de ha nem tépted meg tökig a kézit, simán elhúzza magát az autó behúzott kézifékkel is, és akkor majd menet közben engeded ki


később majd ha lesz gyakorlatod, nem fogsz kézifékkel szarakodni, hanem felengeded a kuplungot fogáspontig, majd átlépsz a fékről a gázra és tovább engeded a kuplungot, aztán már mész is, ez egy fél másodperces művelet egy gyakorlott (és nem teljesen béna) vezetőnek...

2014. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ertem.Hát köszönöm.Csak sikerülni fog :)
2014. szept. 11. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Fél gáz és kuplung gyorsan fel..ennyi.:D
2014. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!