Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik ilyen lámpa krosszmoto...

Létezik ilyen lámpa krosszmotorra?

Figyelt kérdés
Létezik olyan lámpa, amit krosszmotorra a rajtszámtábla helyére fel lehet tenni, és mondjuk mint egy komolyabb zseblámpa, akkumulátorról üzemel? Nem volt ötletem hogy keressek rá, de ez a ledes technológia, amit a zseblámpákban is alkalmaznak, hogy sok órán keresztül tök erős fényt ad két sima elemtől, felvetette bennem az érdeklődést. Csak kérdezem ne hülyézzetek agyon légyszi, és tudom, hogy endúrók is vannak a föld kerekén, meg a gyújtás átalakításával már lehet tenni világító tekercset is, de minden belső modding nélkül kérdezem.

2014. szept. 13. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nem fogsz kapni készen. Vegyél egy enduro pofát és annak adj 12 voltot valami akksiról, ha nem akarsz mást berhelni és kész is.
2014. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyári megoldás nem tudom hogy van-e kifejezetten erre. De csinálsz, csináltatsz egy jó tartót egy fejlámpának, kézilámpának és használod azt. Vagy ha igényesebb megoldást akarsz akkor csináltatsz egyet.


De egyébként két sima elemmel sokáig nem bírná. Modern, nagy teljesítményű LED-ekhez lítiumos aksit szokás használni. Ebből egy átlagos cella is legalább 2000mAh kapacitású. Egy 3W-os LED 700mA-t vesz fel. Egy 10W-os 3A-t (egy 10W-os LED kb 1000lm, mint egy autó fényszórója, egy ilyennel már egész jól lehet látni) ezekből az adatokból lehet számolni hogy mennyi működési időhöz hány aksi kell.

2014. szept. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Menet közben beugrott egy tulajdonképp nem is rossz megoldás. Egy barátomnál van sok ledes akksis szerelő lámpa, ami egy töltéssel marha sok órát világít, és relatíve, de egész jól látni is vele a sötétben. Ezt a teleszkópszárra a kormány kifliknél, vagy akár egy másik lámpaidomba is belelehetne valahogy szerkeszteni.
2014. szept. 15. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!