Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes Benz W124 200D, vagy...

Mercedes Benz W124 200D, vagy Daewoo Lanos 1.5 első autónak?

Figyelt kérdés

Üdv! :D Nos, városban szinte nem is, csak közúton, ritkábban autópályán használnám az autót, éppen ezért lenne jobb a dízel (mármint ami az alacsony fogyasztást illeti).

Jó lenne, ha lenne hely is benne, ám a helyi igényeket mondhatni mindkét autó képes kielégíteni.

Egy fontos szempont, hogy menet közben, kellemes legyen, ne legyen hangos, ne hallatszódjon be a kültéri zaj az interiorba.

Nos, olvastam, hogy ez a Merci legendásan jól sikerült, kényelmes, prémium érzetet ad a vezetési élménye, ám lomha (ami számomra nem lényeges) ezzel a motorral, meg kattog is ez a dízel motor :D Arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyire zavaró menet közben az interiorban ülőknek?


A Dévúval kapcsolatban nem nagyon érdekel, hogy alacsony presztizsű, vagy hasonló, nálunk mindkét autóhoz rakatnyi alkatrész van. Csak azért hoztam fel említésbe, mert egy jónéhány évvel fiatalabb, mint a W124 -es és (szerintem) jóval halkabb, mint a W124 -es.


Összességében a fő igényem az alacsony fogyasztás és a halk utastér. Kevés pénzem van, így a lehető legkevesebből szeretném megúszni, s amint említettem, rakatnyi alkatrész van odahaza, tehát azok nem okoznának gondot!:)


Köszönöm válaszaitokat!


2014. szept. 14. 12:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja még azt elfelejtettem, hogy legyen megbízható és szinte örökké menjen :D Erős túlzással évente csak 7000 km -ert mennék vele (eddigi terv szerint) :)
2014. szept. 14. 12:14
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak az eszemre hallgatnék azt mondom, hogy a Daewoo, mert ugye fiatalabb, olcsóbb fenntartani. Ha a szívemre hallgatok akkor Mercedes, mert egy életérzés vezetni, nagy, kényelmes, iszonyatosan tartós és biztonságosabban érzi magát benne az ember.

Én a szívemre hallgatnék.

2014. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hehe, köszönöm a válaszod! :)

B5 -ös 1.9 TDI Passat mellett is gondoltam, de nincs annyi pénzem! No meg úgysem használnám aktív rendszerességgel, csak kéthetente egy hétvégén kb. 250 km -re. (oda-haza út).


Éppen ezért volt olyan (nagyon-nagyon-nagyon) merész gondolatom is, hogy, ha már ilyen rövid távot teszek meg ilyen ritkán, akkor az legyen nagyon fullos prémium! :D Éppen ezért szóba jött S140 -es kéziváltós dízel Mercedes :D De senki nem ajánlja, ám alkatrészekben bővelkedünk abból is és gond esetén szerelése is olcsóbban megúszható nálunk, mint itt :)

2014. szept. 14. 16:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed ne akarj autót. Bármelyik elromolhat bármi. Hiába megbízható konstrukció a MB, attól függetlenül egy öreg autóról beszélünk. Akkor lesz megbízható és tartós, ha van egy gazdája, aki megadja neki azt amit kér. Ha nem értesz hozzá, ne vegyél ilyet.

ÉS az nem szakértelem, hogy a neten olvastad, hogy milyen alkatrészek kellenek.

2014. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem olvastam, fogalmam sincs! Csak általános ismeretem van. Én csak annyit mondtam, hogy az emberek, mikor említik az alkatrészek magas árát, az nálunk nem okoz gondot. A családban vannak többen, akik igencsak értenek hozzá, ha valami gondom lenne, hozzájuk fordulnék. :)
2014. szept. 14. 16:56
 6/10 4165 ***** válasza:
A "kéccázdé" nem egy villám. Ólommadár volt a beceneve. 100-110-el lehet vele mozogni. A dévó meg valószínűleg már szétrohadt. Nehéz a választás.
2014. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Te mit választanál a helyemben? :)
2014. szept. 16. 06:55
 8/10 anonim válasza:
100%

Énis ugyanígy vagyok mint te, Daewoo lófasz a 124-eshez képest, napokba volt alkalmam kipróbálni egy három ezres turbódízelt, hát megy rendesen 160-nál SEMMI menetzaj nem hallatszott be a Mercibe, mentem nagyon rossz úton vele és a futómű egyáltalán nem zörgött nem kopogott semmi, nagyon csöndes utastere van lehet azt is hallani ha valaki melletted veszi a levegőt 130-as utazótempónál fotel kényelmű ülések, meg csak egy büszkeséggel tölt el hogy egy Csillag van a motorháztető elején :) Daewoo egy 124-es mercihez kutyafasza. Én a Mercit, 250D Turbósat szeretnék venni manuális váltóval az megy is ha kell és elvan vígan 8 liter gázolajjal. Passatnál meg nagyot lehet szívni a, az első lengőkarokkal, és a kettős tömegű lendkerékkel.

Engem le akarnak beszélni a barátok a merciről mert azt mondják nagyon öreguras. De az engem nem érdekel, nem tudják milyen ez a merci mert még nem ültek ilyenbe, Engem lenyűgözött a Nagyon csendes utastere. Én Mercedes-t fogok venni!

2014. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tényleg? Nem hallatszik be a dízel kattogó hangja? :D


Ennek a Mercinek pedig különösen kattogó a hangja :D


Én úgy hallottam a 200D megy örökké, ám lomhának tartják, de ahogyan említettem, nekem nem számít, csak menjen :D

Még meggondolom, vagyis átgondolom :)

A 124 -esben mi lehet nagy rizikófaktor?

2014. szept. 17. 20:49
 10/10 anonim válasza:
w124-nek ami ilyen rizikós lehet az a vákumrendszere és a hozzá tartozó kis csövek elöregednek és ha valamelyik elkezd ereszteni akkor arra nehéz rájönni meg megkeresni azt a csövet, hátsó futóműre érdemes még odafigyelni de tartósabbak a szilentjei mint a B5 passatnak. ÉS igen nem hallatszik be az a kattogós hangja, jó alapjáraton egy kicsi behallatszik de menetközbe egyáltalán nem, meg a motornak nagyobb fordulaton szerintem olyan benzinesebb hangja van ami nekem tetszik :) de még nagyon gondolkozom mi lenne a jó döntés egy W124 vagy egy B5 passat, mert 18 vagyok sokan nem ajánjlák a mercit mert öreguras, meg kicsit nehéz bele HIFI-t faragni, mivel sok mercibe nincs az ajtóba hangszóró és zárt utastere van szóval a mélyláda ügy kicsit érdekes, elvileg az elsősegélyláda helyét szokták megcsinálni hogy ott menjen át a nyomás, ami a kalaptartóba van :)
2014. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!