Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire utal ez a hiba az opel...

TigraGT kérdése:

Mire utal ez a hiba az opel tigrában?

Figyelt kérdés
Nem régiben vásároltamvásároltam egy 1.4es 96os opel tigrát. A vásárláskor már a helyszinen feltűnt, hogy indításkor egy erős porszivó hang hallatszik a motortérből ami 2-3 perc után leáll. Ez a hang a szekunder befecskendező lehetett vagy valami más? A probléma az hogy most nem hallani ezt a hangot indításnál és az autó is furán viselkedik. Indítás után az alapjárat mutató nem nagyon változik a de a motorhangból egyértelműen hallsni hogy nem egyenletes az alapjàrat. A másik tapasztalat menet közben ha lepadlózom erejét veszti főleg 3 4 5 sebességben. Nem mindig de egyre többször csinálja. Gondoltam már az egr szelepre is de ami eddig cserélve lettek (lambdaszonda, gyertyák, gyújtókábel, gyújtáselosztó) nem hoztak javulást. Igazi autóguruk vàlaszát várom, köszönöm!

2014. szept. 15. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a padlógázas torpanásra azt javaslom, hogy cserélj benzínszűrőt, mert lehet az miatt kicsi a nyomás a rendszerben. Arra, hogy nem hallod a porszívóhangot az meg a szekunder levegő-szivattyú hibája lehet. Ez bal oldalt van a lökhárító mögött. Meg kell nézni, hogy kap-e áramot vagy a szivattyú ment-e tönkre.
2014. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Benzinszűrő is cserélve lett azért nem tudom már mire gondoljak.
2014. szept. 15. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!