Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az olajcserénél 5W30...

Ha az olajcserénél 5W30 szintetikus olajat tettek az autóba, akkor most utántölthetem 10W40 szintetikus olajjal?

Figyelt kérdés
Az autó Audi A3 1,6 benzin 2007-es.

#olajcsere #szintetikus motorolaj
2014. szept. 15. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. De bármilyen márkás 5w30-al utántöltheted annak nem kell egyeznie. Én is így jártam a Mazdámnál. Szerintem a 10W40-es olajad tedd félre és ha legközelebb cseréltetsz mond meg, hogy olyat tegyenek bele és majd akkor rátöltöd. Vagy ha sok van oda is adhatod cserélnél, hogy az menjen bele.
2014. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy eddig 3 boltban néztem és egyben sem volt 5w30-as.

1-2 dl-t sem lehet rátölteni? Csak annyi kéne, hogy kialudjon a kontroll lámpa

2014. szept. 15. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Neten tuti tudsz rendelni vagy ha egy motor olajjal foglalkozó boltba bemész ott tuti tudnak adni/rendelnek neked. De én is csak laikus vagyok, nem ez a szakmám. Lehet keverheted, de ma találkozom az autószerelőmmel ha gondolod megkérdezem.
2014. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem a szerelőmet, ne keverd őket. Szerintem benzinkúton is kapsz 5w30-at csak ott drágább.
2014. szept. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, végülis a negyedik boltban kaptam, ott is azt mondták, hogy ebből csak ugyanaz a jelölésű jó.
2014. szept. 16. 11:45
 6/6 anonim ***** válasza:

itt már nem csak a viszkozitás számít hanem hogy milyen minősítésnek API, ACEA, Audi szintek felel meg az olaj.


Egy nem túlpörgetett gépnél jó egy két deci ilyen olaj is, ha megígéred hogy lgfeljebb 1000 km vagy 30 nap után cseréled az egészet- ilyenkor automatikusan a 10w40esenek a kenési értékeit kell figyelembe venni és nem az 5W30ét.

2014. okt. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!