Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tulajdonosa és üzembentartója...

Tulajdonosa és üzembentartója vagyok egy Suzuki Swiftnek. Milyen költségekkel járna ha Édesanyámat tenném üzembentartóvá?

Figyelt kérdés
üzembentartó suzuki swift okmányiroda

2014. szept. 16. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Átírási illeték 25%-a,plusz 6.000 a forgalmi.
2014. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30 éves elmúltál? Ha igen, semmi értelme átíratni. Ha viszont nem múltál el 30, de anyud igen, akkor még jobb is, mert olcsóbb a biztosítás. Az én autóm is anyám nevén van emiatt.
2014. szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

detto az osszes automnak ami volt anya az uzembetartoja xD

sokkal olcsobb.

2014. szept. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

30 Éves vagyok,1,3 sedan-om van. Negyedévre 18 ezer a biztosítás B-0 ban.

Sajnos nem azonnal írattam édesanyám nevére, ezért jóformán 1 hónapon belül fizettem ki kétszer a 6000-t Mindegy is. Volt segítségem akit ki tudtam kérdezni hogyan alakulhatna jobban a biztosítás. Szóval én is átírattam az autót. Édesanyán nevén a biztosítás 11 ezer, plusz a baleseti. EGÉSZ ÉVRE!!!!!

Mivel egyenesági leszármazott lesz az üzembentartó, így a vagyongyarapodási 25% ot nem kell megfizetni! Szóval 6000 és Máris édesanyád neve fog szerepelni a forgalmiban.

Utána már csak arra vigyázz, ha tabdin jársz, hogy a Mikulás nevű, frissen szabadult rendőrművészt jó messze kerüld. Vagy,! Figyelmeztesd a forgalmi üzembentartói bejegyzésére, mert különben az édesanyád nevén fog szólítani. Akkor is ha férfi vagy! (tapasztalat)

2014. szept. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazatok van,annyi csak a probléma,hogy ha pár év múlva a saját nevedre kerül egy autó,akkor A0-ba sorolnak be,és 10év mire eléred a B10-et.Én egyből 19 évesen,mikor első autómat vettem, a saját nevemre kötöttem a biztosítást,így már B10-be vagyok évek óta.Pesti vagyok,és így fizetek az 1.8-cas Volvómra 10.500/ÉV!
2014. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, csak te azóta mennyit kifizettél, mig én majd igaz h 0 rol kezdek, de a korom vegett már kedvezményes leszek ;) nem fogok annyit fizetni mint te anno az 100%
2014. szept. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi az infót.


Ma el is intéztem a dolgot.


Pár hónapra biztosan Édesanyám lesz az üzembentartó (lehet 1 évig is) mivel külföldön tartózkodtam kicsúsztam a 30 napos felmondási időből és a KÖBE 28500 Ft-ot szeretet volna tőlem "behajtani" egy 21 éves literes suzukira...

Egyébként az éves díjam 14 500 lett volna a k&h-nál, jelen esetben 13 000 Ft lett A0-ban szintén a k&h.


Két évet voltam a Köbénél és évenként 4e ft-ot emeltek, ebből lett elegem.


Új forgalmi egyébként is kellett volna mivel vonóhorgos lett az autó.


Így összességében 8 000 Ft-ot spórolok ezen a dolgon.

2014. szept. 19. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!