Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs benne erő? ,...

Miért nincs benne erő? , mekkora fúvóka kell, esetleg 60as hengerfej? Esetleg gyujtás állítás?

Figyelt kérdés
Üdv! a minap cseréltem Az 51-esemen gyári hengert(Sima 51es henger 38mm dugó méret), 60asra,Új gyűrű,csapszeg,zéger,felső tűgörgő.Tehát összeraktam, és szinte erőtlenebb a gépezet mint előtte volt. Eléggé pánikba vagyok esve. Karburátoron a súbertű lett lejjebb téve több anyag reményében, mert alig pörgeti ki.(lentről a második rovátka) illetve levegő/súber csavarral játszottam,állítgattam. Tehát a következő problémákra keresek választ,Esetleg a karburátor főfúvója csere nagyobbra?(jelenleg 72 van,de sokan 74est javasoltak),Kell e 60as hengerfej(sokan mondják hogy tökéletes az 50es is, ismerek embereket akik 50essel hajtják, de ettőlmég megfordult a fejemben,hogy ez lehet esetleges hibafaktor.A gyújtásról azt hallottam, hogy 1.8mm nemjó neki, 1.6ra kell állítani.Egyenlőre még nem állítgattam.Lánckerék 16os.Sokan mondják hogy bekellene járatni.Az valamennyit dobna? Írtam 1 regényt, remélem valaki segít. Válaszokat előre is köszönöm!.

#Simson #S51 #gyújtás #hengercsere #60ccm henger
2014. szept. 17. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

gyertyakép?

előgyújtást akkor érdemes kisebbre venni, ha bekopog a motor


és nyilván be kell járatni ember, de nem azért, hogy erősebb legyen, hanem hogy ne törjenek a gyűrűk, és ne süljön be...

2014. szept. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amióta fennvan a 60as henger, azóta nemigen használom ezért a gyertya még barna.(Megtakarítottam mielőtt összeraktam)Később lehet hogy fekete, vagy őszbarna lesz.Régi fajta champion.Amúgy igen tisztában vagyok a bejáratás lényegével,csak már fbn is kérdezősködtem és mindenki ezt nyomja hogyha bejáratom akkor erőslesz."FB válaszok"
2014. szept. 18. 13:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Amugy ha logikusan gondolkozol mért lenne erősebb?

Gyújtást minden féle képpen állítani kell, na meg a karbit is, meg fúvókát nagyobbra cserélni, de nem muszály. Hengerfelyet meg meg minden féle képpen cserélni kell, mert az 50-es égéstere kevés a 60-ashoz, elmegy vele de nem érzed hogy erősebb vele.

2014. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a 72es főfúvót(Dűznit XD) megéri 74esre cserélni?:D
2014. szept. 18. 15:03
 5/5 anonim válasza:

Nekem ugyan ilyen motorom van szinten 60-as de nekem a fofuvit 70-rol 65-re kellett cserelni mert dolt bele a benya es nekem elfulladt s motor!

Szoval 65 a fuvoka a subert fellulrol a masodikba van es az elogyujtassal tokoltem addig mig a legerosebb nem lett!

2014. okt. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!