Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 PD TDI motorral szerelt...

1.9 PD TDI motorral szerelt autó meddig megy el?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy 2007-es Superb ről lenne szó amiben van 330000 km. Érdemes megvenni vagy inkább öregebbet kevesebb km-el?

2014. szept. 20. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdéses hogy a befecskendező rendszer lett e cserélve rajta. Ha igen, akkor talán. Ha nem, akkor oké hogy karban volt tartva de akkor is egy pd tdi nem pedig egy szívó tdi.
2014. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek a Golf 4-ben (ugyanilyen PDTDI) 520.000 km van. Úgy megy mint új korában. Igaz már költött lendkerékre, meg egyéb dolgokra, de maga a motor bontatlan.
2014. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Úgy tudom nem volt a motorhoz nyúlva.

Mondták mar hogy 300e felett a pd-k elkezdhetnek meghalni, ha kicseréljük benne akkor el megy még ennyit legalább?

2014. szept. 20. 13:50
 4/13 anonim ***** válasza:
#1: Milyen az a szívó TDI? :D
2014. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Én 150.000KM feletti kocsit nem vennék, de te tudod.
2014. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"akkor is egy pd tdi nem pedig egy szívó tdi"


ez engem is érdekelne, olyan van hogy SDI, az turbó nélküli...


érdemes lehet amúgy megvenni, ez legalább valós km-nek tűnik. Ne hidd a többi, pláne idősebb nagy dízel sedan-ban kevesebb km van. Lényeg hogy szervízelt, karbantartott autó legyen, évi 55-60 ezres futás jellemzően hosszú utak,m főleg autópályázás során kerül így bele ezekbe az autókba, ami sokkal kevésbé veszi ignybe az egész autót. Persze nem árt ha tartalékolsz némi pénzt, de simán lehet jó az autó, de ezt csak élőben lehet eldönteni, és persze némi rizikó mindig van, de ez bármelyik másikra is igaz, ez ilyen...

2014. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Amúgy mennyit tud elmenni egy ilyen auto?

600-700 e km-t?

2014. szept. 20. 17:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Van amelyik 200.000 után szétesik, van amelyik bőven túlmegy az egymillión. Használat módjától, gondoskodás mértékétől és szerencsétől függ.
2014. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Simán elmegy 700 ezret is, de közben esedékes már egy turbócsere, injektrocsere, stb.
2014. szept. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez a parázás, máshol mindenki azt írja, hogy a VW dízeleknek fél millió meg sem kottyan... :D


El kell vinni egy rendes átvizsgálásra, ahol van lehetőség egy injektortesztre is ( a CR-eknél vna ilyen, gondolom akkor a PDnél is). Ott kiderül milyen állapotban vannak a PD elemek és talán lehet saccolni nekik valami élettartamot is. Így látatlanban hiába tippelgetünk, vagy eltaláljuk, vagy nem :D


Ha az autó jó állapotú, rendben van, akkor ne riasszon el a futása, a többiek is futottak már ennyit, csak az órát visszatekerték. A PD elemek, lendkerék és a turbófeltöltő sajnos olyan alkatrész, ami a működése során kopik, így előbb utóbb csere érett lesz. Viszont csere után újabb 3-400 000-res problémamentes időszak következik. Ennek van egy költsége, ha tudod egy részét érvényesítsd a vételár kialkudásakor.


Én személy szerint inkább vállalnék egy valós 330k-t futott autót, mint egy 150 000-re visszahajtottat.

2014. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!