Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi papíros autó vétele...

Külföldi papíros autó vétele itthon hogyan?

Figyelt kérdés
Hasznaltautón árulnak külföldről behozott autókat magánszemélyek. egy ilyet ki is néztem magamnak, de nem tudom h hogyan zajlik az adásvételi szerződés része a dolognak... mert ugye gondolom ő áttiratta pl a német gyerekről a saját nevére 2 nyelvű papírral (de itthon ugye még nem helyeztette forgalomba nem is regisztrálta). és akkor most én megint csináljak vele egy sima magyar adásvételi szerződést kettőnk között? ha igen akkor mindkettő adásvételit vigyem magammal? vagy csak aza 2 nyelvű kell de akkor meg hogy lesz az én nevem a tuléajdonos? lécci segítsetek! Köszi!

2014. szept. 25. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Lópikulát íratta át, kötött a német tulajdonossal egy sima adásvételit, de ez még nem átírás.

Általában ez úgy zajlik, hogy ha megegyeztetek az árban, akkor előleget fizetsz és ő intézi a névre írást. Ha Te szeretnéd intézni, az tömény szívás, de vegyük sorral.


1. Kötsz vele egy adásvételit, ekkortól az autó a Te tulajdonodat képezi, de megkapod az ő, némettel kötött KÉTNYELVŰ adásvételijét is, mert ugye nincs forgalmi, máshogy nem tudja igazolni, hogy az övé az autó.

2. Kérsz időpontot a Mozaikba, műszaki vizsgára, de jelzed, hogy egyedi forgalomba helyezésről van szó - ennek az ára valamivel több, mint egy sima forgalomba helyezés, mert itt egyben az eredetvizsgát is helyettesítő szemle is megtörténik. Ha minden ok, kapsz egy műszaki adatlapot, amiben szerepel a környezetvédelmi besorolás és az, hogy az autó megfelel a műszakin.

2. Ezzel a papírral elmész a NAV-hoz, megállapíttatni és befizetni a regadót.

3. Ez után kezedben a műszaki adatlappal és a befizetett regadót igazoló szelvénnyel, elzarándokolsz az okmányirodába, ahol kapsz forgalmit, törzskönyvet és rendszámot.

2014. szept. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen így már tiszta mint a nap! :)

Ment is a zöld!

Még annyit hogy Mozaik alatt mit értettél? :D

2014. szept. 28. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:
A Közlekedései Felügyelőséget. :-) (Biztos lehet máshol is, csak nekem mindig ők ugranak be elsőre)
2014. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!