Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyertyát vegyek simsonba?

Milyen gyertyát vegyek simsonba?

Figyelt kérdés
most ngk b8hs van benne és nem jó vele megáll ha bemelegszik stb.. de találtam itthon egy vadiúj champion cj7y gyertyát ami sokkal kisebb gépekbe való és a gyertya is kisebb de azzal tökéletesen működik.. Akkor milyet vegyek? Esetleg az mit számít hogy a gyertya végének mekkora a kilógása?

2014. szept. 25. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Az fontos hogy az égéstérbe mekkora porcelán rész "lóg bele". Szaknyelven mondva, ettől függ a gyertya hőértéke. Ha túl nagy ez a porcelán rész, akkor nem izzik fel kellőképpen és nem ég le a gyertyáról a korom. Ha túl rövid, akkor meg nagyon felizzik és az izzásban lévő porcelán gyújtja be a keveréket a gyújtószikra megjelenése előtt. Sajnos azt nem tudom hányas hőértékű kell a Simsonba, már régen volt Simsonom.
2014. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ja és 60ccm a henger!
2014. szept. 25. 21:47
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz. Remélem le írja valaki milyet vegyek bele :/
2014. szept. 25. 21:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt azt írják hogy 260-as hőértékű kell bele.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__393..

2014. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Isolator Spezial M14-260 volt a gyári előírás, tehát 260-as hőértékű. Ebből érdemes a régi, Beru előtti időkből származó darabokat keresni. A 60-asnak is mennie kell vele, hacsak nem valami tuningolt, sok felömlős, pörgős gépről van szó.
2014. szept. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az NGK is 260 as és van isolator spezial régi fajta az is 260 és nem jó. A motorrol csak annyi amit írtam hogy 60 as henger.
2014. szept. 26. 14:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Vegyél bele Brisk n14c és n15c yertyát és próbálgasd.

De előbb a gyújtást és utána a karburátort is állítsd be.

2014. szept. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

NGK B8HS a megfelelő! Ha leáll az nem azért van mert ez nem belevaló!


Nézd meg hogy a karburátor és a szívócsonk között csak tömítés van vagy esetleg egy bakelit is. Ez a bakelit hivatott arra, hogy a hő ne terjedjen át a karburátorra, biztosítva ezzel hogy ne meleg hanem aránylag hideg üzemanyagot kapjon a motor. Ha nincs bakelit pótold és próbáld ki úgy!

2014. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem rossz a gyújtásod mivel a rövidebbel jó
2015. jan. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!