Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minek számít, mennyire bünteti...

Minek számít, mennyire büntetik, ha valakinek A1-es jogsival a 125-ös motorjában 150-esre cseréli a hengert úgy, hogy még 11kw alatt marad így is a gép?

Figyelt kérdés
Kiderülhet egyáltalán valahogy a csere, ami miatt minimális, de hasznos lóerő-nyereséget kapok?

2014. szept. 27. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy rendszámos a moci, vagy rendszám nélkül jársz? Ha rendszámmal közlekedsz, és vizsgára mész, a motorszámból ki fog derülni, de ha megoldod másképp, hát ...

Azt pedig, hogy hány lóerős,ki és mikor fogja megállapítani?

2014. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendszámos. Vizsgán pedig nincs köbcenti-vizsgálat, viszont rendőr elküldhet rá, ha akar, meg állítólag vannak már mobil köbcenti-vizsgálók is. De volt valaki, akinek a mociját már le is mérték vele?!
2014. szept. 27. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:

ha 11 kw alatt marad akkor mi értelme?

vannak csak papíron 11 kw-os amúgy 35 lovas kétüteműek is 125 köbcentire

2014. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, láttam ilyeneket én is, de én ezt már nem kockáztatnám meg. Viszont nem mindegy, hogy egy moci 7,5-8kw, és 80-as az utazója, vagy 10-10,5kw, és 90. Ezért éri meg a 150-es henger.
2014. szept. 27. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Hengerűrtartalmat nem igazán tudnak mérni, amit mérni lehet, az a teljesítmény. A hengerűrtartalom a dokumentációból derül ki.

Nem is teljesen világos, miért van a jogszabályban meghatározva a hengerűrtartalom, mi van például akkor, ha én 11 kW-os elektromos motort akarok vezetni? És ez csak az A1-nál van így, az összes többinél tisztázott ez a kérdés.

2014. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Senki se fogja észrevenni a cserét, se a rendőr, se a műszaki vizsgán.
2014. szept. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

amúgy nem feltétlen kell nagyobb henger...

elég egy nehezebb dugó egy nagyobb karbi és egy nagyobb lánckerék

2014. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha csak hengert cserélsz és motorblokkot nem, akkor persze nem változik a motorszám. De mivel első válaszadóként félreértettem, valaki már lepontozott, gondolom boldogabb lett tőle.
2014. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!