Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme ennek az átalakítá...

Van értelme ennek az átalakításnak?

Figyelt kérdés
A gyártók által használt levegőszűrőnek nagy az ellenállása. A tuningosok ezt más anyag használatával oldják meg, ami több levegőt enged át, de sajnos több szennyeződést is. Viszont mi van akkor, ha marad a papírszűrő, de nagyobb felülettel? Van ennek értelme?

2014. szept. 29. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Nincs. A tuningosok körében használt megfelelően kezelt direkt szűrő, sem enged át több retket,de több levegőt sem.


Nem tudom milyen autóval nyomod, de a 3-400 lóerős autókban is tök jól elvan a gyári levegőszűrő, még a mérete sem lényegesen nagyobb.

2014. szept. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát...

Mielőtt egymásnak esnénk, elmondom, hogy nem vagyok tuning mániás, engem pusztán elméleti síkon érdekel a dolog.


Viszont azt azért megkérdezném, hogy ha szerinted semmiféle hatása nincs, akkor miért árulnak a nevesebb tuning cégek is sport szűrőket?


Mert ez nem olyan dolog, mint pl. a paraszthülyítő pc ventillátorból barkácsolt "elektromos turbo".


Na az gáz!

[link]

2014. szept. 30. 06:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyenekből egész kirakatot lehetne nyitni. :)
2014. okt. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sejtésem sincs miért árulnak olyat a nevesebb tuning cégek. De ide feldobhatnánk azt a kérdést is, amire az előzőben már utaltam, hogy ha az jobb bármivel is, akkor gyárilag miért nem azzal szerelik a 20-30-50-80 milliós autókat?
2014. okt. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az olajos szűrő általános használatra kilőve, főleg luxus autóknál, mert sűrű, és alapos gondozást igényel. Ott ugyanis nem a szövet anyag fogja meg a szennyeződést, hanem a rá felvitt olajréteg, amit bizonyos időközönként újra fel kell vinni.


A papírszűrő max. eltömődik, és kicsit csökken a motor teljesítménye, mert nem tud elég levegőt beszívni. Egy sima szűrőcsere megoldja a dolgot.


Az olajos szűrőn viszont ha nem cserélik megfelelő időközönként az olajat, akkor átengedi a szennyeződést, amitől károsodhat a motor. Ez általános célú, és főleg luxus autóknál megengedhetetlen.


Versenyeken kívül, gyári szűrőnek mindig is papírszűrőt fognak használni. Rosszabb az egységnyi felületen átjutó levegőmennyiség, de hülye biztos.


Ezért kérdeztem (mert azt viszont nem tudom, hogy mennyit segít az autón, ha egy kicsit több levegőhöz jut), hogy megéri-e papírszűrőből egy nagyobb felületűt ráoperálni.

2014. okt. 2. 07:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos lenne ha nem merítené le az aksit 10 perc alatt, olyan hangja lenne amitől az ember nem süketül meg 5 perc alatt ugyanis ad a motornak +10-20 lóerőt...😐
2015. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!