Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indulási probléma, mitől...

Indulási probléma, mitől lehet? (2013-as Ford Fiesta)

Figyelt kérdés

Nem tudom találkozott-e már valaki hasonló problémával.

Nemrég volt egy éves a Fiestám (1.25 Trend) és egy olyan "gond" van vele, amit képtelen vagyok előidézni a szervizben. Hideg motornál, általában a reggeli induláskor csinálja, hogy szinte nem reagál a gázpedálra. Rettentő lomhán indul, mintha 4-es fokozatban lenne. Aztán egyszercsak magához tér, visszajön az ereje és onnantól semmi gond. Volt rá példa, hogy le is fulladt ilyenkor.


Ez a jelenség maximum 10-15mp-ig tart és nem is minden indításnál jön elő. Szervizben megnézték, rákötötték számítógépre, de semmi hibát nem találtak. Kerestek szoftverfrissítést, de a legfrissebb van rajta. Elmondásuk szerint "kell kis idő indítás után, hogy a nyomások helyreálljanak" (vagy valami ilyesmi). Nem vagyok szakértő autós műszaki dolgokban, nem tudom jobban megfogalmazni.


Ha hagyom indítás után az autót alapjáraton 20-30mp-ig, akkor nincs gond. De a korábbi autóimnál (Swift, Brava) ilyen jelenség nem volt és ennél sem minden indulásnál.


Más is tapasztalt ilyet, tényleg ez ilyen és meg kell szokni? Nem hiba, hanem "feature"?


A válaszokat előre is köszi.



2014. szept. 30. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is Fiestám van (2010), és sosem volt hasonló probléma vele. Viszont apám pl. mindig járatja egy kicsit hidegben indulás előtt (bár nem lenne rá szükség), mert így szokta meg, és "kímélni" akarja az autót:) Ha ennyivel "megúsznám", én járatnám egy kicsit, "ezen ne múljon" alapon, és nemigen venném fel. Egy korábbi autónknak nekünk is volt olyan hibája, amit a szervizben nem tudtunk produkálni, de az "rendszeresen" ott is hagyott minket az út szélén, és hiába jártunk meg ezer szervizt, nem tudtak mit kezdeni vele...
2014. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Annó a Bravat cseréltem le azért, mert nem egyszer otthagyott az út szélén. Viszont ilyen indulási gond azzal sem volt. Azt nem tudom, hogy hiba-e, vagy ez tényleg ilyen. Mert garanciális még az autó, ha hiba akkor jó lenne kivizsgálni.


Ha jelentkezik a gond, akkor így néz ki egy indulás:


1. gyújtás, motor beindul

2. kb. 5mp elteltével indulok, autó indul rendesen.

3. hirtelen elmegy az ereje, gázpedálra nem reagál, kicsit rángat is (extrém esetben fullad).

4. néhány másodperc elteltével szépen visszajön az ereje és onnantól kezdve semmi gond.


Ezt nem tudom mitől lehet.

Tényleg hagyni kell 20-30mp-et alapjáraton?

Ez normális működés? De akkor miért nem csinálja minden egyes alkalommal ha indulni akarok?


Jó persze tudom, ennél nagyobb gondom sose legyen, csak hát új autót vettem, van rá gari, szóval...

2014. szept. 30. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:

A rángatás biztos nem normális... és az elindulás így veszélyes is.


Ha garanciális, próbáld meg "visszaküldeni", bár nem tudom, ennek milyen módja lehet...

2014. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy egyszer hagyjam ott éjszakára és reggel kipróbálják.


Ezzel csak két gond van:


1. egyáltalán nem biztos, hogy aznap reggel is csinálni fogja. Eléggé valószínű, de nem biztos.


2. Nekem napi munkábajárásra kell az autó + gyereket vinni-hozi oviba, asszonyt melóhelyre, szóval (bár nem lehetetlen) eléggé kényelmetlen volna otthagyni egy akár két napra.

2014. szept. 30. 11:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos kényelmetlen lenne, de legalább egyszer ott kellene hagynod, hátha "szerencséd" lesz, és a szervizeseknek is "produkálja magát".

1-2 napot azért ki lehet bírni kocsi nélkül. Legalább egy esélyt adj a javításra! (Mi rengetegszer hagytuk ott az autónkat a legkülönbözőbb szervizekben, de a mienk akkor olyan "jól viselkedett, mint egy angyal":S)

1-2 nap kocsi nélkül jobb, mint évekig vesződni vele, esetleg balesetbe keveredni, mert hirtelen lelassulsz vagy lefulladsz:(

2014. szept. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, az lesz a vége... Csak szinte biztos vagyok benne, hogy akkor nem fogja csinálni. De egy próbát megér.
2014. szept. 30. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!