Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó ablakmosó rendszerét...

Autó ablakmosó rendszerét mivel lehet kitakarítani?

Figyelt kérdés
Tehát szerintem már kicsit vízkövesek a fúvókák vagy ilyesmi. Nem spriccel valami magasra. Mivel lehetne vízkötleníteni? Mit töltsek bele? Nem desztilált vízzel volt használva. 7 éves autó
2014. okt. 3. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Aztán hogy sikerült összehozni hogy vízköves legyen? Ablakmosó tartályba a vízkő miatt tilos vizet önteni, kizárólag ablakmosó folyadékot.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak csakis a savas dolgok oldják a vízkövet. Például az ecet, kérdés hogy mit támad még meg. Vagy mechanikus úton lehet eltávolítani a priccelőből. Mondjuk tűvel, ezt ajánlanám inkább mint a savazást.

2014. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van sok folyadék amit higítani kell.
2014. okt. 3. 15:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy a hígításról mit ír a címke de csapvizet semmi féleképpen nem tennék se az ablakmosó tartályba se a hűtővíz rendszerbe.
2014. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tűvel piszkáld meg a fúvókákat ott szokott eltömődni , vagy leveszed a csövet valahol és ott levegővel megküldöd így nagy valószínűséggel kimegy a kosz belőle
2014. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ez a kipiszkálni módszer elég hatékony. Én inkább azon gondolkoznék, hogy valahogy leszerelni a fuvókákat és 1-2 napra beáztatni ecetbe, vagy vízkőoldóba. Ha ez sem segít, akkor ezután lehet kipiszkálni valahogy.


Legközelebb meg ne használj sima csapvizet, csak desztillált vizet, vagy kifejezett (téli/nyári) ablakmosó folyadékot.

2014. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszembe nem jutott volna csapvizet tölteni bele. Ha hígítani kell, akkor is csak ioncserélt vízzel tenném.

Én is úgy tenném, hogy kiszerelném a fúvókákat és úgy áztatnám be valami savas cuccba. Ha van ultrahangos mosód (pl pár éve az Aldiban lehetett kapni pár ezerért) azzal 90% hogy ki lehet pucolni.

A tűvel piszkálást csak végső esetben javaslom. Ha porlasztós a fúvóka, akkor használni nem fog neki.

Legrosszabb esetben veszel két új fúvókát. Nem egy nagy összeg...

2014. okt. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké kössz
2014. okt. 6. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!