Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2000-2003 Audi A6 2.5 / 2.5...

2000-2003 Audi A6 2.5 / 2.5 V6 tényleg problémás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Autót szeretnék vásárolni és nagyon tetszenek a 2000-2003-as Audi a6-os kombik (sedan is szóba jöhet). Sokat nézegettem neten, mire találtam is egy megfelelőt, egy 2.5-ös V6-ost, amire viszont egy jó szerelő barátom azt tanácsolta, inkább meg se vegyem, mert csak rámenne a gatyám a szervizelésére, ha tönkremegy valami a motorban, márpedig tönkre fog, mert hogy ezzel a fajtával rengeteg a gond.

Hiszek neki, de érdekelnének tapasztalatok, hogy tényleg ennyire rossz, vagy azért ki lehet fogni jókat is belőlük? Sajnos neten az ilyen audik 90%-a 2.5-ös, úgyhogy nem könnyű másfajtát találni...


Köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 5. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég problémásak abból a szempontból, hogy az átlagnál gyakrabban tönkremegy rajtuk az üzemanyagpumpa (200 ezer ft), és a vezérléssel is komoly problémák vannak (szét kell szedni a fél autót - 2 napi meló + rengeteg méregdrága alkatrész). Ezenfelül még lehetnek adagolóproblémák is, ez szintén 200 ezer forint körül van. Maga a motor nagyon jó, és finom, igényes szerkezet lenne, csak nem sikerült igazán jól összerakni, bár maga a motor rengeteget bir, persze ha ki kell cserélni ezeket a dolgokat amiket irtam, akkor nincs más választás, de utána tuti 150 ezer km-ig nem kell ismét mondjuk pumpát cserélj.

Egy tipp: vegyél 2003 utánit, ott a vezérléssel már nincs gond, és az egyéb hibákra is kisebb az esély. Maga a motor ugyanaz, mint a 2000-2003-mas szériában.

2014. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

És ezek a gondok ennél az évjáratnál csak a 2.5-ösre jellemzőek, vagy a többinél is előfordulhat?

Mert néztem pár 2.4-est, 2.7-est és 2.8-ast is.

1.9-et nem akarok, arról azt hallottam eléggé gyengécske, 1.8 turbósat meg nem is találtam, csak egyet.

2014. okt. 5. 14:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ezek benzinesek, nincs velük gond. Sőt a 2.5 TDI-ve sincs gond 2003 után.

De ideáis választás egy 2.4-es benzines, de egy 1.8 T se lenne rossz, nem hinném, hogy olyan nehéz találni 1.8-ast.

2014. okt. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"1.9-et nem akarok, arról azt hallottam eléggé gyengécske"

Nem jól hallottad.

2014. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!