Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót nyár végén,...

Vettem egy autót nyár végén, alapból téli gumi volt rajta. Egyik ismerős azt mondja nem jó már, ki van keményedve, másik azt mondja hogy jó. Mi a megoldás? Vegyek most télre másikat és ez jó lesz nyárra? Vagy fordítva?

Figyelt kérdés
2014. okt. 5. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ránézésre biztos meg lehet állapítani, hogy "kikeményedett-e" a gumi! :D


Sokan gondolják, hogy a nyári melegtől tönkre megy a téli gumi, de gondoltam szólok, hogy sokkal magasabb hőmérsékleten vulkanizálják a gumikat, mint ami nyáron éri!


Az én javaslatom, hogy nézd meg a profil mélységet, és a DOT számokat: ha legalább 5 mm-es profilja van, valamint a DOT szám alapján nem régebbi 6-8 évnél (többek szerint 5-6 évnél) akkor nyugodtan használhatod még a télen, tekintve, hogy mostanában még hó is alig esik az ország nagy részén!


Szerintem.

2014. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
mennyi a profilmélység?
2014. okt. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság,hogy lány vagyok és egyelőre fogalmam sincs,de holnap megnézem.
2014. okt. 5. 16:18
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

"Sokan gondolják, hogy a nyári melegtől tönkre megy a téli gumi, de gondoltam szólok, hogy sokkal magasabb hőmérsékleten vulkanizálják a gumikat, mint ami nyáron éri!"


És a vulkanizálás hány hónapig/évig tart? Ez alatt folyamatos mechanikus terhelés és UV-fény is éri a gumit?


Mert szerintem nem... A válasz többi részével egyetértek.


Kérdező, mérj profilmélységet és nézd meg a DOT-számot! A gumi oldalfalán van feltüntetve, egy 4 jegyű számot keress!

2014. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"És a vulkanizálás hány hónapig/évig tart? Ez alatt folyamatos mechanikus terhelés és UV-fény is éri a gumit?"


Mert a nyári gumit nem éri UV sugárzás ugye? Oszt' az miért nem megy tönkre tőle, a téli meg miért igen?

:D

2014. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan lehet használni. Sőt.!! Ha valaki téli gumit rakat fel addig kell ,lehet használni ,míg el nem kopik.
2014. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na elvittuk gumishoz...meg a telen hasznalhatom,nyarra is maradhat fent,aztan majd mindkettobol uj garnitura...
2014. okt. 13. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!